ارمنستانبین‌المللسیاسی

ارمنستان خواستار اعزام هیات ویژه سازمان ملل به قره‌باغ شد

ارمنستان از سازمان ملل متحد خواست تا هیات ویژه‌ای را به منظور اطمینان از رعایت حقوق اقلیت ارامنه حاضر در منطقه قره‌باغ کوهستانی به این منطقه اعزام کند.

به گزارش ایرنا از فرانس ۲۴، آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان در جریان نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست ایروان و پاریس برگزار شده بود، اظهار داشت: در جریان حمله نیروهای جمهوری آذربایجان به منطقه قره‌باغ کوهستانی، زیرساخت‌های اساسی مانند ایستگاه‌های برق، خطوط تلفن و تجهیزات اینترنتی هدف قرار گرفتند و بیش از ۲۰۰ نفر از جمله زنان و کودکان کشته و ۴۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

وی حمله نیروهای آذربایجان برای بازپس‌گیری منطقه قره‌باغ کوهستانی را «وحشیانه» توصیف کرد و مدعی شد که در جریان این حمله افراد غیرنظامی عامدانه مورد هدف قرار گرفته‌اند.

وزیر امور خارجه ارمنستان اعلام کرد کرد که اقدامات نظامی جمهوری آذربایجان در جریان بازپس‌گیری قره‌باغ با هدف «کوچ اجباری» مردم این منطقه انجام شده است.

میرزویان همچنین از شورای امنیت خواست تا به منظور حفاظت از جان افراد غیرنظامی در قره‌باغ کوهستانی، به سرعت هیات ویژه‌ای را برای نظارت بر رعایت حقوق بشر، حقوق بشردوستانه و شرایط امنیتی تعیین کند.

وی همچنین خواستار آزادی زندانیان نظامی و استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در منطقه قره‌باغ شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا