ارمنستاناقتصادیایران

تمجید آرا شاوردیان از برگزاری نمایشگاه مناطق آزاد در ایروان؛ بازار ارمنستان فرصتی برای افزایش ارتباط اقتصادی با اتحادیه اوراسیا و اروپاست

آرا شاوردیان نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی در آئین اختتامیه نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد در ایروان اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط کشور و منطقه اگر بخواهیم تجارت و اقتصاد را ارتقا دهیم نیازمند مراودات فرهنگی و اجتماعی هستیم که در این راستا همزمان با برگزاری نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد در ایروان، جشنواره فرهنگی با موضوع غذاهای ایرانی و ارمنی در شهر کاپان ارمنستان توسط کنسولگری جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، وی ادامه داد: در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هر چقدر بیشتر تلاش گردد و دو ملت با هم بیشتر ارتباط داشته باشند منجر به موفقیت در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی خواهد شد.

این نماینده ارامنه در مجلس خاطرنشان کرد: تعامل با کشورهای منطقه و علی‌الخصوص کشورهای همسایه از سیاست‌های دولت سیزدهم است. ما با کشور ارمنستان هرچند مرز کوتاه ۴۰ کیلومتری داریم اما این مرز دارای قدمت چند قرن و مهم است.

شاوردیان ارمنستان را فرصتی برای ارتباط ایران با سایر کشورهای اتحادیه اوراسیا و اروپا خواند و تصریح کرد: امیدواریم تسهیلاتی برای تجار ارائه گردد تا از جایگاه ارمنستان به‌عنوان یک هاب آی‌تی و اقتصادی استفاده کرده و وارد این نوع بازارها شویم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا