ارمنستانبین‌المللسیاسی

روسیه: نزدیک شدن ارمنستان به ناتو عواقب خطرناک دارد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز گذشته به ارمنستان هشدار داد که نزدیک شدن به ناتو به از دست دادن حاکمیت ملی این کشور منجر خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز گذشته در نشست خبری هفتگی خطاب به ارمنستان گفت:«کسانی که به دنبال نزدیک شدن به ناتوهستند باید از خطرناک بودن و عواقب آن آگاه باشند.»

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز»، زاخاروا اظهار داشت: «نزدیک شدن به ناتو به دخالت در درگیری‌ها، از دست دادن حاکمیت و استقلال، تبعیت از اراده ، و مهم‌تر از همه، ناتوانی در تحقق منافع ملی منجر می‌شود.»

بر اساس این گزارش، رئیس کمیسیون اروپا اخیرا از ارمنستان در خواست کرد که به ائتلاف ناتو بپیوندد. گونتر فلینگر رئیس کمیسیون اروپا در گسترش ناتو در پیامی در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» از ارمنستان درخواست کرد که به ائتلاف ناتو بپیوندد.

او ادامه داد: «ما باید همه اینها را تجزیه و تحلیل کنیم و بفهمیم که منافع ملی ارمنستان چیست، چه چیزی سودمند است، چه چیزی فواید کوتاه مدت دارد، چه چیزی میان مدت است، چه چیزی  طولانی مدت است.»

مدیر موسسه «توسعه دولتی نوین روسیه» نیز با هشدار در خصوص احتمال حضور ناتو در ارمنستان گفت، تا زمانی که ارمنستان عضو سازمان پیمان امنیت جمعی باشد، هیچ پایگاه نظامی آمریکا نمی‌تواند در این کشور وجود داشته باشد.

دیمیتری سولونیکوف، مدیر موسسه «توسعه دولتی نوین روسیه» گفت: «آمریکا در سراسر جهان فعال است. آسیا-اقیانوسیه، آفریقا، آمریکای لاتین، قطب شمال و اروپا و  قفقاز جنوبی. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که اینجا فعالیت خاصی نسبت به جاهای دیگر وجود دارد.»

وی ادامه داد: «در مورد موضع ارمنستان، آمریکایی‌ها منافع خود را از طریق ارمنستان ترویج می‌کنند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا