بین‌المللسیاسی

صنعا: قواعد جدید درگیری در برابر آمریکا و انگلیس وضع می‌کنیم

وزیر دفاع یمن امروز یکشنبه در سخنانی ضمن تاکید بر تداوم عملیات نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های واشنگتن، لندن و رژیم صهیونیستی، از وضع قواعد جدید درگیری در برابر آمریکا و انگلیس خبر داد.

به گزارش ایرنا از شبکه المسیره، محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در این باره اظهار داشت: ما با استفاده از قدرت خود قواعد جدید درگیری را وضع می‌کنیم که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، صهیونیست‌ها و دنباله‌روهای آنها، بهای سنگین آن را پرداخت خواهند کرد.

العاطفی تاکید کرد: یمنی‌ها جنگ طلب و متجاوز نیستند، اما جنایات وحشیانه‌ غزه ملت‌های آزاده جهان ازجمله ملت یمن را بر آن داشت تا موضع خود را دربرابر این جنایات اعلام کنند. ورود یمن به نبرد با رژیم غاصب صهیونیستی و محاصره دریایی آن، یک تصمیم حاکمیتی، ملی، اسلامی و انسانی است.

وی با تاکید بر اینکه یمن همچنان مانع از عبور کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی و یا عازم بنادر آن می‌شود، گفت: عملیات نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های نظامی و تجاری آمریکا و انگلیس متوقف نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. درپی این اقدام کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی نیز به هدف مشروعی برای نیروهای مسلح یمن تبدیل شدند.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا