بین‌المللسیاسی

نماینده فلسطین: حملات علیه مردم غزه باید پایان یابد

نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد شب گذشته (به وقت نیویورک) در نشست شورای امنیت خواستار توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شهاب فلسطین، ریاض منصور گفت: حمله [رژیم صهیونیستی] به مردم ما باید اکنون متوقف تا امکان دسترسی فوری به کمک‌های بشردوستانه فراهم شود.

وی افزود: آنچه در غزه در حال روی دادن است یک عملیات نظامی نیست بلکه حمله و کشتار غیرنظامیان بی گناه است.

نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد اضافه کرد، سیستم بهداشت و درمان غزه کاملاً فروپاشیده است و نیاز فوری به ارسال کمک‌های بشردوستانه وجود دارد.

منصور با بیان اینکه (رژیم) اسرائیل خانواده‌هایی را در غزه به صورت کامل کشته است، از شورای امنیت خواست نگاهی به زندگی پر از درد و رنج و شجاعت مردم در غزه بیندازد و تاکید کرد که هیچ جایی در غزه امن نیست.

از سوی دیگر مجموعه گروه کشورهای عربی در جلسه شورای امنیت اعلام کرد، اقدامات نظامی (رژیم) اسرائیل در غزه حداقل استانداردهای حقوق بشر را رعایت نمی‌کند.

قطعنامه پیشنهادی روسیه برای برقراری آتش بس فوری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین میان نیروهای مقاومت و رژیم اسرائیل، دوشنبه شب به وقت محلی (نیویورک) در نشست شورای امنیت با ممانعت کشورهای غربی رای نیاورد.

این نشست از نظر تعداد حضور دیپلمات‌های هر کشور در زمره شلوغ ترین جلسات شورای امنیت بود. علاوه بر ۱۵ عضو دائم و غیردائم شورای امنیت و دیپلمات‌های آنان، نمایندگان فلسطین و رژیم اسرائیل نیز در این نشست حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا