بین‌المللسیاسی

بیست‌و هفتمین روز مقاومت؛ مقابله رزمندگان مقاومت با تلاش صهیونیست‌ها برای نفوذ به غزه / حمله دوباره به جبالیا

منابع رسانه‌ای صبح امروز (پنج‌شنبه) و همزمان با ورود عملیات «طوفان الاقصی» به بیست و هفتمین روز از تلاش نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ بیشتر به نوار غزه و دفع حملات آنها توسط مقاومت فلسطین خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری شهاب در این باره اعلام کرد که از چند ساعت گذشته درگیری‌های شدیدی میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب محله «الزیتون» در غزه شکل گرفته است.

گزارش‌ها از نوار غزه حاکی از شدت گرفتن درگیری‌ها و تبادل آتش میان نیروهای مقاومت غزه وصهیونیست‌ها است. درگیری‌ها در هر سه جبهه شمال‌غرب (بیت‌الاهیه)، شمال‌شرق (بیت‌الحانون) و جنوب شهر غزه گزارش شده است.

طبق این گزارش، نیروهای مقاومت درحال جلوگیری از پیشروی خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی هستند و صدای انفجار به شکل مداوم در منطقه شنیده می‌شود.

شهاب اعلام کرد همزمان با تلاش نیروهای پیاده نظام ارتش رژیم صهیونیستی برای پیشروی در غزه، جنگنده‌های آن نیز وارد عمل شده و چند حمله را به مناطق درگیری زمینی انجام دادند.

خبرنگار شهاب گزارش داد: درگیری شدیدی با نیروهای اشغالگر در حال نفوذ به محورهای جنوب غربی و جنوب شرقی شهر غزه شکل گرفته است.

در همین راستا، گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که چند خودروی زرهی رژیم صهیونیستی را در محور شمال غرب غزه با توپ های «الیاسین ۱۰۵» هدف قرار داده و آنها را منهدم کرده است.

همچنین خبرنگار الجزیره از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا برای سومین بار خبر داده است.

الجزیره در این باره اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز برای سومین بار اردوگاه جبالیا و محله «الفالوجا» در این اردوگاه را بمباران کردند.

بمباران یک مدرسه و شهادت ده‌ها غیرنظامی

خبرگزاری شهاب نیز اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مدرسه «ابو عاصی» در اردوگاه «الشاطی» در غرب شهر غزه را بمباران کردند.
طبق این گزارش، این مدرسه محل پناه آوارگان است و این حمله مجر به شهادت و مجروح شدن ده ها غیرنظامی شده است. الجزیره در گزارش خود گفته است که ارتش اشغالگر بمب‌های فسفری را به سمت مدرسه آنروا شلیک می‌کند.
همزمان با این حملات منابع خبری فلسطین نیز از موج جدید حملات راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین منطقه «غلاف غزه» خبر دادند.
طبق این گزارش، مقاومت فلسطین در نوار غزه شهرک‌های غلاف غزه را در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان هدف حمله راکتی قرار داد.
منابع محلی اعلام کردند که آژیرهای خطر هم اکنون در منطقه غلاف غزه به صدا درآمده است.

وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌ها

از سوی دیگر وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: ژنراتور اصلی بیمارستان اندونزی متوقف شد و بخش‌های زیادی از بیمارستان از کار افتاد

شرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز در سخنانی پس از ازکار افتادن ژنراتور بیمارستان اندونزی اعلام کرد که وضعیت این بیمارستان و همچنین بیمارستان «الشفاء» فاجعه‌بار است.

وی همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حملات گسترده‌ای را به مناطق اطراف بیمارستان «قدس» در منطقه «تل الهوا» در جنوب نوار غزه انجام داده است.

تنها بیمارستان ارائه دهنده درمان سرطان در این منطقه نیز از چهارشنبه شب به دلیل کمبود سوخت تعطیل شده است.

صبحی سوکیک، مدیر بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این مرکز دیگر قادر به ارائه خدمات نیست و بسیاری از بیماران سرطانی این مرکز در معرض خطر مرگ قرار دارند.

در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که جان ۷۰ بیمار سرطانی در داخل این بیمارستان در خطر است.

ارتش رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین در جریان عملیات «طوفان الاقصی» غافلگیر شده و شکست خورده، برای جبران این شکست مفتضحانه درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه در نوار غزه است و با بستن منابع آب و برق روی آنها و بستن تمامی گذرگاه‌ها منجر به شکل‌گیری یک فاجعه در این باریکه شده است.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد بیست و هفتمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، دستور تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه رقم می‌زند و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا