بین‌المللسیاسی

مسکو: برخی کشورهای غربی به دنبال تداوم بی‌ثباتی در قره‌باغ هستند

سخنگوی دولت روسیه با بیان اینکه برخی کشورهای غربی در حال مقابله با منافع این کشور در منطقه قفقاز جنوبی هستند تأکید کرد که غربی‌ها به‌ دنبال بی‌ثبات‌کردن اوضاع قره‌باغ هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دولت روسیه در گفت‌وگویی تلویزیونی تأکید کرد که برخی کشورهای غربی به دنبال تنش‌آفرینی و بی‌ثبات‌کرن اوضاع در منطقه قره‌باغ هستند و آشکارا در حال مقابله با منافع روسیه در منطقه است.

پسکوف با اشاره به تلاش غربی‌ها برای اخراج نیروهای حافظ صلح روسیه از منطقه قفقاز جنوبی و برهم‌زدن روابط بین روسیه و ارمنستان گفت: مبارزه و جدال کشورهای غربی با روسیه قبل از این با ماسک و پوشش تنش دیپلماتیک بود، اما از چند سال پیش این پوشش کنار زده شد و مبارزه خود علیه مسکو را آشکارا و رودررو نشان دادند.

وی در ادامه افزود: تمام این کشورها همچنان در تلاش برای ادامه وضعیت بی‌ثبات‌کننده در اطراف قره‌باغ هستند که درنهایت منجر به اعتراض رسمی طرف آذربایجانی شده؛ مبنی بر اینکه این کشورهای غربی دیگر به سختی می‌توانند نقش واسطه‌ای داشته باشند، زیرا آنها آشکار جانب یک طرف مناقشه (ارمنستان) را گرفته‌اند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا