بین‌الملل

بمباران غزه همچنان ادامه دارد/ ۹ شهید و دهها زخمی در جدیدترین جنایات صهیونیستها

منابع خبری از تداوم بمباران مناطق مختلف غزه و شهادت دستکم ۹ شهروند فلسطینی و زخمی شدن دهها نفر دیگر طی شب گذشته تاکنون خبر دادند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از الجزیره، در جریان بمباران منزلی مسکونی در محله بشاره واقع در دیرالبلح توسط رژیم صهیونیستی ۸ نفر شهید و ۳۴ نفر دیگر مجروح شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان شهدای الاقصی در مرکز نوار غزه را بمباران کرد.

طی بمباران منزلی دیگر در منطقه الیابانی واقع در خانیونس یک کودک شهید و چند نفر دیگر مجروح شدند.

منابع خبری همچنین از حملات گسترده رژیم صهیونیستی علیه منطقه جبالیا واقع در شمال غزه خبر دادند.

اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه نیز شاهد گلوله باران توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی بود.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت در غزه پیش از این گفت که رژیم اشغالگر فقط در گذشته با قتل‌ عام‌های پی در پی در مناطق مختل نوار غزه، حداقل ۱۰۰ شهروند فلسطینی را شهید و صدها نفر دیگر را زخمی کرد.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی از صبح جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت که تاکنون در جریان آن هزاران شهروند فلسطینی شهید و زخمی شده اند. درپاسخ، رزمندگان مقاومت فلسطین نیز در نبردهای سنگین خود با ارتش رژیم صهیونیستی تلفات و خسارت های زیادی به آنها وارد کرده و شهرهای صهیونیست نشین را با راکت هدف قرار داده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا