ایرانبین‌الملل

لاوروف در گفت‌وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه: روسیه صادقانه و بدون قید و شرط به تمامیت ارضی ایران احترام می‌گذارد

در گفت‌وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه، تحولات مربوط به قفقاز جنوبی، آخرین وضعیت همکاری ها و روابط دو جانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد رایزنی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به تحولات جاری در قفقاز، از روند مذاکرات میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای وصول به یک توافق صلح پایدار استقبال و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تثبیت صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز با تبریک به جمهوری اسلامی ایران برای امضای موافقتنامه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، آن را گام بسیار مهمی در توسعه روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با روسیه و کشورهای عضو این اتحادیه خواند.

وی تصریح کرد: روسیه صمیمانه و صادقانه و بدون قید و شرط به تمامیت ارضی ایران احترام می گذارد و این موضع غیر قابل تغییر مسکو است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین با اشاره به همکاری دو کشور در احداث راه آهن رشت-آستارا و با توجه به انجام تمام تشریفات داخلی اجرای این توافق از سوی مسکو، بر عزم کشورش برای تسریع در اجرای این طرح توسعه همکاری ها میان دو کشور تاکید کرد .

طرفین در پایان این گفت‌وگو بر احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر تاکید کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا