بین‌المللسیاسی

آمریکا مسئولیت تل‌آویو در ترور العاروری را تایید کرد

نیویورک تایمز به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد که رژیم صهیونیستی مسئولیت حمله هوایی به ضاحیه جنوبی بیروت را که منجر به ترور صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی حماس شد، بر عهده دارد.

به گزارش ایسنا، یکی از این مقامات خاطرنشان کرد که این حمله «احتمالاً اولین حمله از بسیاری از حملات مخفیانه خواهد بود که توسط اسرائیل علیه رهبران حماس انجام می‌شود».

صالح العاروری و دو تن از رهبران گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس در انفجاری در شامگاه سه‌شنبه در منطقه المشرفیه در ضاحیه جنوبی بیروت در نتیجه حمله پهپاد صهیونیست‌ها به دفتر حماس در آنجا ترور شدند.

آکسیوس: اسرائیل قبل از ترور العاروری به آمریکا اطلاعی نداد

آکسیوس به نقل از مقامات ارشد آمریکایی نوشت که رژیم صهیونیستی عامل ترور صالح العاروری است، اما از قبل به ایالات متحده در این باره اطلاع نداده‌است.

این وبگاه آمریکایی افزود که اشغالگران به ایالات متحده درباره این عملیات ترور اطلاع قبلی ندادند، اما در زمان انجام عملیات، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را در جریان قرار دادند.

این در حالی است که وال استریت ژورنال نیز به نقل از مقامات صهیونیستی اوایل ماه گذشته گزارش داد که سرویس‌های اطلاعاتی اشغالگران در حال آماده شدن برای تعقیب و ترور رهبران حماس در سراسر جهان، به ویژه قطر، لبنان و ترکیه هستند.

مقامات صهیونیست گفتند که به دستور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اطلاعات در حال توسعه طرح‌هایی برای تعقیب رهبران حماس، به ویژه در لبنان، ترکیه و قطر است.

این روزنامه تایید کرده بود که این احتمالاً آغاز یک دهه عملیات مخفی اسرائیل در سراسر جهان باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا