ارامنه تهران و شمال ایرانارمنیان ایرانایران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در دیدار با اسقف اعظم سیبوه‌ سرکیسیان: مفهوم ایثار در میان ادیان توحیدی مقدس است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در دیدار با اسقف اعظم سیبوه‌ سرکیسیان، خلیفه ارامنه‌ تهران با تاکید بر اجرای با شکوه هجدهمین آیین ملی عطرافشانی مزار شهدای ادیان توحیدی گفت: مفهوم ایثار و فداکاری در میان ادیان توحیدی از جایگاه والایی برخوردار است.

به گزارش «ایثار»، عباسعلی رضایی با حضور در شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران با اسقف اعظم سیبوه‌ سرکیسیان بمنظور هماهنگی برگزاری هجدهمین آیین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت مسیح(ع) و سال نو به هموطنان مسیحی اظهار کرد: پیروان ادیان توحیدی در سال‌های مبارزه با رژیم طاغوت و دوران دفاع مقدس همراه با ملت مسلمان ایران حماسه‌ها ساختند و با تقدیم صدها شهید و جانباز از آرمان‌های امام(ره) و انقلاب صیانت کردند.

وی با اشاره به برگزاری هجدهمین آیین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی که امسال در آرامستان ارامنه تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: مفهوم ایثار و فداکاری در میان ادیان توحیدی از جایگاه والایی برخوردار است و آموزه‌های دینی همواره بر قداست ایثار و گذشت از جان به خاطر اهداف مقدس که همان جهاد و شهادت در راه خدا است همواره تأکید دارد.

مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه وحدت و یکپارچگی همه ایرانیان با هر نژاد و مذهبی برای حفظ کیان کشور در برابر دشمنان راه گشا است، بیان کرد: همه ساله در دهه فجر مراسم ملی مهمانی لاله‌ها برگزار می‌شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران نیز افتخار برگزاری این مراسم برای شهدای ادیان توحیدی را دارد و تمام تلاشمان بر این است که مراسم به بهترین شکل برگزار شود.

اسقف اعظم سیبوه‌ سرکیسیان، خلیفه ارامنه‌ تهران نیز در این نشست با قدردانی از حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده شهدا و جانبازان ارامنه اظهار داشت: امروز تمام ملت ایران با همبستگی با یکدیگر زندگی می‌کنند و به عقیده من، دعوت به همبستگی، پیام تمام شهدای ادیان توحیدی است.

وی با قرائت آیه «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» گفت: شهید شدن و رسیدن به مقام شهدا، به افراد بخصوصی تعلق دارد. عیسی مسیح نیز فرموده است که خوش به حال شهدایی که به خاطر پروردگار خود، جان خود را فدا کردند.

خلیفه ارامنه تهران با محکوم کردن شدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه بر تداوم راه شهیدان تاکید کرد.

گفتنی است امسال هجدهمین آیین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی در آرمستان ارامنه تهران و با حضور مسئولان کشوری و استانی، رهبران ادیان توحیدی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دهه فجر برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا