ایرانسیاسی

وزیر دفاع در آیین رونمایی سامانه های پدافندی شهید آرمان و آذرخش: سامانه موشکی شهید «آرمان» در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز شاهد رونمایی از دو دستاورد بزرگ صنعت دفاعی هستیم، گفت: سامانه‌های موشکی آرمان و آذرخش در کمترین زمان و فاصله می‌توانند با اهداف درگیر شده و آنها را منهدم کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی امروز شنبه (۲۸ بهمن ماه) در آیین رونمایی از سامانه‌های جدید به شبکه‌های پدافندی کشور اظهار داشت: وزارت دفاع در راستای توان پدافندی کشور و استمرار رونمایی‌ها که وعده داده بودیم تمامی توان خود را معطوف به تامین نیازمندی‌های حوزه‌های دفاعی، پشتیبانی تجهیزاتی و تسلیحاتی نیروهای مسلح کرده است و ما امروز شاهد رونمایی از دو دستاورد بزرگ صنعت دفاعی هستیم.

وی افزود: سامانه شهید آرمان که امروز با یاد و خاطره شهید والا مقام شهید آرمان علی‌وردی رونمایی شد، یک سامانه راه‌کنشی به معنای تام و دارای برد متوسط و ارتفاع بلند است که می‌تواند اهداف را در ۱۸۰ کیلومتری شناسایی کرده و در ۱۲۰ کیلومتری با آن درگیر شده و منهدم‌ کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: این سامانه بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود و پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند.

سرتیپ آشتیانی یادآور شد: یکی دیگر از دستاوردها برای محافظت از مراکز حساس حیاتی و مهم کشور در برابر تهدیدات پهپادی و ریزپرنده‌ها، سامانه آذرخش است که برد کوتاه دارد و دارای قابلیت نصب روی انواع خودروها و اجرای عملیات در شب و روز و با بهره‌گیری از سامانه راداری پیشرفته سه بعدی و سرچ اپتیکی و سیکرهای پیشرفته بسیار چابک است و مانند سامانه شهید مجید، می‌تواند اهداف را در کمترین زمان ممکن منهدم کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا