ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان در دیدار با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی: خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای اسلامی هستیم

وزیر امور خارجه خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی، تحریم نفتی علیه رژیم یادشده و اخراج سفرای این رژیم جنایتکار از کشورهایی که دارای رابطه با این رژیم غاصب و جعلی هستند، شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده با آقای حسین طه ابراهیم دبیرکل سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از برگزاری این جلسه در جده تشکر و قدردانی کرد.

وی بر ضرورت پیگیری جدی قطع فوری حملات جنایت آمیز رژیم صهیونیستی علیه غزه، ارسال فوری کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه و مقابله با کوچاندن مردم غزه تاکید کرد و افزود ضروری است این موضوعات در دستور اجلاس امروز باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای اسلامی، تحریم نفتی علیه رژیم یادشده و اخراج سفرای این رژیم جنایتکار از کشورهایی که دارای رابطه با این رژیم غاصب و جعلی هستند، تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین خواستار تشکیل یک تیم حقوقدانان اسلامی برای حمایت از فلسطین شد تا جنایات جنگی رزیم صهیونیستی را مستند سازی کرده و زمینه طرح و محاکمه جنایتکاران جنگی اسرائیل و حامیان آن در دادگاه‌های بین‌المللی فراهم شود.

امیرعبدالهیان با توجه به‌ جنایات جاری صهیونیست‌ها در غزه بویژه نسل کشی در بیمارستان المعمدانی، افزود: لازمست در جلسه امروز جده، موضوع پیگیری حقوقی جنایتکاران جنگی صهیونیست و حامیان آنان مورد توجه و پیگیری جدی سازمان همکاری اسلامی قرار گیرد.

طه حسین ابراهیم دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این دیدار از مواضع حمایتی دائمی و شناخته شده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از قصیه فلسطین تشکر کرد.

حسین ابراهیم با تاکید بر ضرورت وحدت امت اسلامی و انسجام موضع در قبال مسئله فلسطین، حمله به بیمارستان المعمدانی را یک جنایت دانست و گفت لازمست با اتحاد اسلامی، موضع متحدی داشته و نقطه پایانی بر این جنایات بگذاریم.

وی از پیشنهادات مهم وزیر امور خارجه کشورمان تشکر کرد و گفت آنها را مورد توجه و بررسی سازمان قرار خواهد داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا