ایرانبین‌المللسیاسی

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تداوم کشتار مردم غزه؛ محاکمه جنایتکاران صهیونیست، مطالبه همه عدالت‌خواهان جهان است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اعلام و شناسایی بین‌المللی رژیم صهیونیستی به عنوان هویتی تروریستی و پیگرد و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست مطالبه همه انسانهای آزاده، منصف و عدالتخواه جهان است.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در خصوص تداوم جنایات علیه بشریت در غزه توسط نیروهای رژیم صهیونیستی نوشت: بعد از حمله فاجعه‌آمیز به بیمارستان⁧ المعمدانی⁩، برخی مساجد، مدارس و کلیسای ارتدکس یونانی در ⁧غزه⁩، رژیم صهیونیستی بیمارستان‌های دیگری در غزه را تهدید به حمله کرده است.

وی گفت: ‏این جنایات هولناک به معنای عبور رژیم صهیونیستی از مرز جنون و یک رسوایی اخلاقی بزرگ و شرم‌آور برای آن دسته از دولت‌هایی است که اکنون نیز همانند گذشته بطور بی قید و شرط در کنار رژیم صهیونیستی قرار دارند و در عین حال هر روز به دیگران درس ⁧حقوق بشر⁩ می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ‏اشغالگری، تجاوز، جنگ، جنایت، ترور، ⁧نسل_کشی⁩، کودک‌کُشی، حمله به مساجد، کلیسا، بیمارستانها، آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی، مدارس، منازل و مجتمع‌های مسکونی، اردوگاه‌های پناهندگان، خبرنگاران و غیره همگی جرائمی هستند که در جهان امروز بطور یکجا در خصوص یک رژیم جعلی و هویتی تروریستی به نام اسرائیل با ۷۵ سال جنایت بدون توقف مصداق پیدا می‌کند ‏و این روزها در قاب ⁧غزه⁩ ارتکاب تمامی جنایات یادشده بطور همزمان و روزمره در مقابل دیدگان بهت زده جهانیان قرار دارد.

کنعانی ادامه داد: ‏اکنون اعلام و شناسایی بین‌المللی رژیم صهیونیستی به عنوان هویتی تروریستی و پیگرد و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست مطالبه همه انسان های آزاده، منصف و عدالتخواه جهان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا