ارمنستانایرانبین‌المللسیاسی

ایران تمامیت ارضی ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به رسمیت می‌شناسد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز گذشته بر حفظ حقوق ارامنه ساکن قره باغ کوهستانی و حفظ تمامیت ارضی ارمنستان و جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در اظهاراتی که واکنش باکو را به همراه داشت، بر حفظ حقوق ارامنه ساکن قره باغ کوهستانی تاکید کرد.

به گزارش منابع خبری، مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بر اهمیت احترام به حقوق ارامنه در قره باغ کوهستانی تاکید کرد.

این دیپلمات ایرانی با بیان اینکه ایران تمامیت ارضی ارمنستان و جمهوری آذربایجان را بر اساس مقررات بین‌المللی به رسمیت می‌شناسد، بر اهمیت حفظ حقوق مردم در قره باغ کوهستانی تاکید کرد.

به دنبال این اظهارات، جمهوری آذربایجان سخنان سبحانی را تحریک آمیز خواند. به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز»، آیخان حاجی زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان گفت: «از ایران انتظار داریم از چنین اقداماتی که با روح روابط ما ناسازگار است جلوگیری کند. ماموضع سفیر ایرانرا علیه تمامیت ارضی و حاکمیت کشور و تحریک آمیز می‌دانیم».

این در حالی است که ایران بارها بر حل مسالمت آمیز تنش‌ها بین باکو و ایروان تایکد کرده است. وزیر امور خارجه  ایران اخیرا در نشست وزرای خارجه فرمت ۳+۳ در تهران گفت: «جنگ در قفقاز جنوبی اکنون پایان یافته و نوبت صلح، همکاری و پیشرفت فرارسیده است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا