ایرانسیاسی

بهادری‌جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت: متروی پرند فردا با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

سخنگوی دولت گفت: متروی پرند فردا پنجشنبه – نهم آذرماه – با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره موضوعات مطرح شده در جلسه امروز اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی گزارشی از پیشرفت طرح‌های حوزه مسکن و ترانزیت یا همان حمل و نقل کالاها را که با افزایش ۲۸ درصدی در ۹ ماهه ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته مواجه شده است، ارایه کرد.

وی ادامه داد: همچنین وزیر راه و شهرسازی گزارش خوبی از اقدامات مختلف به ویژه تکمیل متروی تهران به پرند ارائه کرد که با تامین منابع از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته و آماده افتتاح توسط رئیس جمهور در روز پنجشنبه است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در کنار افتتاح خط متروی پرند، در استمرار طرح نهضت ملی مسکن ۴ هزار و ۳۸۱ واحد واگذار می شود، افزود: علاوه بر اقدامات زیربنایی که در قالب طرح‌هایی در دولت سیزدهم افتتاح می‌شود، سعی شده خدمات روبنایی مثل سرانه‌های فرهنگی، خدماتی، رفاهی و ورزشی در آن دیده شود.

بهادری جهرمی یادآورشد: در کنار بهره برداری از متروی پرند، فردا همزمان با افتتاح این تعداد واحد مسکونی، خدمات روبنایی مثل مرکز درمانی، پارک و مسجد افتتاح می شود.

وی در ادامه به دیگر موضوعات جلسه امروز هیات دولت اشاره کرد و بیان داشت: از آنجا که در ایام سالگرد شهیدان شهریاری و فخری زاده هستیم، رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی از پیشرفت برنامه های صنعت هسته ای و طرح‌هاییکه برای فعال شدن رآکتورهای تولید برق هسته‌ای در کشور آغاز شده – که پیشرفت قابل قبولی هم داشته است – ارایه کرد.

سخنگوی دولت ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان فخری زاده و شهریاری ابراز امیدواری کرد، استفاده از برق هسته‌ای که انرژی پاک است هرچه سریع‌تر در کشور توسعه پیدا کند.

بهادری جهرمی در ادامه درباره مصوبات جلسه هیات وزیران اظهار داشت: در جلسه روز یکشنبه هیات دولت نیز، رئیس کمیته امداد خمینی (ره) گزارشی از اقدامات این کمیته در حوزه توسعه اشتغال و کارآفرینی که با همکاری و حمایت های دولت انجام شد، ارائه کرد.

اصلاح آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس

وی افزود: امروز آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی که ایراداتی از سوی هیات تطبیق گرفته شده بود، مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت لذا با همکاری خوبی که دولت و مجلس داشتند این آیین نامه نهایی شد و در حال اجرا است.

سخنگوی دولت گفت: همچنین معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گزارشی از حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های نوآوری در حوزه های مختلف، ارائه کرد.

بهادری جهرمی اظهار داشت: در ماه‌های اخیر در مجموع ۲۶ قرارداد به مبلغ ۸۶۰ میلیارد تومان، بین زیر مجموعه‌های وزارت صنعت با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولیدهای بار اول یا نوآوری‌های جدید در این حوزه منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زیر مجموعه وزارت کار نیز ۲۲ قرارداد به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه دانش بنیان ها منعقد شده که نشان دهنده پیشرفت حوزه های حمایت از شرکت های دانش بنیان است  البته این آمار علاوه بر حوزه هایی است که در حوزه های برقی سازی خودروها شاهد آن هستیم.

سخنگوی دولت یادآورشد: روز گذشته دومین خط تولید اتوبوس برقی با حضور وزیر صنعت افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا