ایرانبین‌المللسیاسی

کنعانی: لندن به جای اتهام‌زنی‌ به ایران، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به اتهام‌زنی‌های دولت انگلیس در مورد ارتباط ایران با حملات صورت گرفته در دریای سرخ واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن رد اتهام بی‌پایه و اساس دولت انگلیس در مورد ارتباط ایران با حملات صورت گرفته در دریای سرخ، اظهار داشت: این ادعاها با اهداف خاص سیاسی مطرح می‌شوند و حاکی از تلاش مقامات انگلیس برای وارونه نمایی واقعیت‌های منطقه و نیز بیانگر تأثیر پذیری آن‌ها از ترجیحات طرف‌های ثالث از جمله رژیم کودک‌کُش صهیونیستی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم‌کردن اظهارات و اقدامات غیرسازنده برخی مقامات انگلیسی که خود عاملی برای تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است، تاکید کرد: همان طور که قبلا به صراحت اعلام‌ کرده‌ایم، گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخ گویی به جنایات جنگی و نسل‌کُشی رژیم  کودک‌کُش صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند؛ این گروه‌ها به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویت‌ها و منافع کشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌کنند.

نیروهای مسلح ارتش یمن از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» و در راستای همبستگی با مقاومت فلسطین و در پاسخ به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه، حملات موشکی و پهپادی را علیه اهداف اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی و به خصوص شهر «ایلات» در جنوب آن انجام داده است.

ارتش یمن چندی پیش یک کشتی تجاری مرتبط با رژیم صهیونیستی با نام «گلکسی لیدر» را در دریای سرخ توقیف کرد و شامگاه یکشنبه هم از هدف قرار دادن ۲ کشتی اسرائیلی در تنگه باب المندب خبر داد.

کنعانی در پایان به مقامات انگلیس توصیه کرد به جای اتهام‌زنی‌های بی‌پایه و اساس، جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم نموده و تلاش خود را صرف توقف جنایات جنگی این رژیم علیه شهروندان و زنان و کودکان فلسطین و تسهیل ارائه کمک‌های بشردوستانه وفق مقررات و مسئولیت‌های بین‌المللی نمایند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا