ارمنیان ایراناقتصادیایران

شاوردیان: ظرفیت بالقوه فرودگاه امام خمینی (ره) برای تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای / آمادگی مجلس برای کمک به روند توسعه فرودگاه

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس یازدهم با توجه به اهمیت توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) و تحقق اهداف کلان تبدیل این فرودگاه به هاب منطقه ای احکام بسیار خوبی را در برنامه هفتم توسعه به تصویب رساند و آمادگی دارد در لایحه بودجه نیز به روند توسعه این مجموعه کمک کند.

آرا شاوردیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) گفـت: ایران در موقعیت استراتژیکی قرار گرفته و در صورت توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توانیم در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی نقش آفرینی کنیم و در مقابل تدوام بی‌توجهی به این مهم موجب از دست رفتن فرصت توسعه و عقب ماندگی از کشورهای همسایه و خارج شدن از دور رقابت با آنها می‌شود.

نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس ادامه داد: زمانی که فرودگاه امام خمینی (ره) را احداث کردیم هدفمان تبدیل آن به هاب فرودگاهی منطقه ای بود اما متاسفانه به دلیل کندی روند توسعه این فرودگاه و عدم توجه کافی به آن طی دهه‌های گذشته موجب شد، سایر کشورهای منطقه در این حوزه از ما پیشی گرفته و هم اکنون به عنوان قطب پروازی در خاورمیانه تبدیل شوند.

وی افزود: مجلس یازدهم با توجه به اهمیت توسعه این فرودگاه و تحقق اهداف کلان تبدیل این فرودگاه به هاب منطقه ای احکام بسیار خوبی را در برنامه هفتم توسعه به تصویب رساند. این در حالی است که هم اکنون طرح جامع توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) در حال اجرا بوده و در صورت تامین منابع مالی از محل های مختلف از جمله تهاتر نفت، این روند سرعت گرفته و تا ۵ سال آینده شاهد توسعه قابل توجه این فرودگاه و بهره مندی از ظرفیت ها آن خواهیم بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: مجلس آمادگی دارد در لایحه بودجه سال آتی نیز احکامی را برای توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) در نظر بگیرد. دولت باید تلاش کند کمبود های ناوگان حمل و نقل هوایی کشور را با احیای هواپیما‌های معیوب و خرید هواپیما جدید جبران کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا