ایران

کنعانی: دولت آمریکا بازنده اخلاقی و سیاسی جنگ غزه است

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مسیری که رژیم صهیونیستی در پیش گرفته هرگز به نتیجه مطلوبی نخواهد رسید و تا این لحظه پیروزی قطعی از آن مردم فلسطین است، گفت: دولت آمریکا بازنده اخلاقی و سیاسی جنگ غزه است.

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرنگار اعزامی سیاست خارجی ایرنا، کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با اسماعیل هنیه، افزود: دیدار شب گذشته فرصت دیگری بود که گفت‌ وگوها و تبادل نظراتی در خصوص آخرین وضعیت فلسطین انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ایران به عنوان مهم‌ترین حامی ملت فلسطین در مبارزه رهایی بخش ملت فلسطین از ابتدای تحولات جاری تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای را در سطح منطقه‌ای و بین المللی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، پایان جنگ جنایتکارانه و تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی علیه غزه انجام داده است.

وی افزود: در سایه ارتباط نزدیک و مشورت‌های منظمی که میان طرفین وجود داشت، آخرین وضعیت سیاسی و میدانی تحولات غزه مورد گفت‌ وگو و تبادل نظر قرار گرفت و هنیه گزارش کاملی از وضعیت میدانی و داخلی غزه ارائه کرد.

کنعانی بیان کرد: خوشبختانه هنیه در این دیدار روحیه و چشم انداز خوبی را از توانایی نیروهای مقاومت در میدان ترسیم کرد.

وی تاکید کرد: آنچه که ما از گفت‌ وگوها دریافت کردیم، اینکه مقاومت در داخل هم از جنبه میدانی و و هم توان نظامی از وضعیت بسیار خوبی علیرغم همه جنایاتی که انجام شده، برخوردار است.

کنعانی خاطر نشان کرد: مسیری که رژیم صهیونیستی در پیش گرفته هرگز به نتیجه مطلوبی نخواهد رسید و تا این لحظه پیروزی قطعی از آن مردم فلسطین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با بیان اینکه آنچه که تاکنون رژیم صهیونیستی انجام داده تحت مدیریت و اشراف راهبردی آمریکا بوده است، افزود: دولت آمریکا بازنده اخلاقی و سیاسی جنگ غزه است.

وی در ادامه با اشاره به چشم انداز و روند تحولات غزه، تصریح کرد: امیرعبداللهیان آخرین نتایج حاصله از مذاکرات دیپلماتیک خود را بیان و هنیه نیز اعلام کرد که برای توقف و آتش بس پایدار آمادگی داریم، اما به هیچ وجه تحت حملات رژیم اسرائیل مذاکره نخواهیم کرد چرا که آماده‌ایم با تمرکز بر حقوق بنیادین و طبیعی و اصولی فلسطین برای آتش بس گفت‌ وگو کنیم.

سخنگوی وزارت امور خاجه همچنین با اشاره به کنشگری دوحه، گفت: با دولت قطر در ارتباط با ضرورت توقف فوری جنگ ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اتفاق نظر داریم و در این مسیر تلاش‌های مشترک خوبی انجام شده است.

وی افزود: تهران و دوحه در راستای گشایش مسیر ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه و شکل گیری توقف پایدار وضعیت جنگی مشورت‌هایی را انجام دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا