اجتماعی

توصیه اورژانس به پایتخت نشینان در زمان آلودگی هوا

رییس مرکز اورژانس استان تهران با اشاره به تداوم وضعیت آلودگی هوای پایتخت در روزهای آینده به مردم به ویژه برای بیماران قلبی و ریوی و کودکان توصیه کرد از تردد در فضای باز پرهیز کنند.

محمد اسماعیل توکلی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در شرایط آلودگی هوا همچنین مردم از سفرهای غیرضرور درون شهری خودداری کرده و افرادی که مجبور به فعالیت کاری در محیط بیرون هستند بعد از رسیدن به منزل استحمام کنند.

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود در مواقع آلودگی هوا در وعده غذایی خود از سبزیجات تازه، شیر و سایر مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌ها استفاده کنند و ورزشکاران نیز در فضای باز ورزش و فعالیت بدنی سنگین نداشته باشند.

رییس مرکز اورژانس استان تهران ادامه داد: در این شرایط سالمندان، زنان باردار، مادران همراه نوزادان، بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر گروه‌های پرخطر نیز حتی‌ الامکان از منزل خارج نشوند و اگر هم سفر درون شهری ضروری پیش آمد حتما از ماسک مناسب فیلتر دار استفاده کرده و داروهایشان را به همراه داشته باشند.

به گفته وی، افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی مزمن که از دستگاه اکسیژن استفاده می‌کنند حتما در هنگام خروج از منزل دستگاه اکسیژن پرتابل قابل حمل را به همراه داشته باشند و با مشاهده علایم تنگی نفس و مشکلات ریوی به اولین و نزدیک‌ترین واحد درمانی مراجعه کرده و یا با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

توکلی از شهروندان تهرانی به خصوص کودکان، سالمندان، بیماران تنفسی و زنان باردار خواست در این روزها در خانه بمانند و در هنگام حضور در سطح شهر ماسک سوپاپ دار استفاده کرده و از خوردن مایعات، سبزی و میوه غفلت نکنند.

آمادگی اورژانس تهران جهت حضور به بیماران

وی در خصوص اعلام آمادگی مرکز اورژانس در زمان آلودگی هوا نیز گفت: اگر کیفیت هوای تهران به شرایط قرمز (آلوده برای همه افراد) برسد با تصمیم استانداری تهران تکنسین‌های اورژانس در میادین اصلی و پر جمعیت از جمله آزادی، انقلاب، ونک، امام حسین (ع)، امام خمینی، فردوسی و سایر اماکن پر جمعیت مستقر خواهند شد.

توکلی یادآور شد: در شرایط آلودگی هوا تماس‌های مردم با اورژانس به ویژه بیماران قلبی و ریوی افزایش می‌یابد به همین منظور این افراد تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوای تهران صبح امروز/ سه شنبه برای ششمین روز متوالی در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد و پیش بینی می‌شود این روند در روزهای آینده نیز این وضعیت ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا