اجتماعی

تداوم بارش‌ها امروز در ۱۴ استان / کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در روز چهارشنبه

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای هوا در بیشتر مناطق کشور در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: امروز برای ۱۴ استان بارش باران پیش‌بینی شده که شدت بارش‌ها در سه استان خواهد بود.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: با فعالیت سامانه بارشی امروز (سه‌شنبه) برای بخش‌هایی از غرب، شمال‌غرب، جنوب، جنوب‌غرب، شمال‌شرق، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود که احتمال آب‌گرفتگی معابر و همچنین سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیرها وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز همچنین برای استان تهران، البرز، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خراسان رضوی بارش باران و در ارتفاعات برف پیش‌بینی شده است. البته استان‌های همدان، مرکزی، فارس و هرمزگان نیز بارش‌های پراکنده خواهند داشت.

ضیاییان گفت: سامانه بارشی روز چهارشنبه از شرق کشور خارج خواهد شد و در این روز استان‌های شمال‌شرق شاهد بارش خواهند بود و برای سایر نقاط کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه روز چهارشنبه کاهش محسوس دما پدیده غالب در بیشتر مناطق کشور است، بیان کرد: در این روز کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه پیش‌بینی شده است.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اعلام اینکه روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار را شاهد خواهیم بود، اعلام کرد: روز پنجشنبه تقریباً در بیشتر مناطق کشور بارشی نخواهیم داشت و فقط در استان ایلام، بخش‌هایی از لرستان و جنوب و جنوب‌غرب استان خوزستان می‌توان بارش‌ها را انتظار داشت.

ضیاییان در مورد وضعیت هوا در تهران گفت: آسمان پایتخت امروز نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی شده است. کمینه دمای هوا در شهر تهران ۶ درجه خواهد بود. روز چهارشنبه کاهش محسوس دما را خواهیم داشت، به طوری در برخی نقاط تهران دمای هوا به صفر درجه خواهد رسید و در مناطق سردسیر و ارتفاعات یخبندان رخ دهد.

وی با اشاره به پایداری هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری، بیان کرد: احتمال انباشت آلاینده‌های هوا در این دو روز وجود دارد. البته این موضوع به وضعیت ترافیک و به میزان انتشار آینده‌ها بستگی خواهد داشت؛ ولی تا روز یکشنبه هفته آینده در تهران بارش پیش‌بینی نمی‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت: در هفته آینده نیز بارش خیلی شدیدی در کشور رخ نخواهد داد و می‌توان از روز یکشنبه آینده به بعد انتظار بارش‌ها داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا