اجتماعی

ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید در شرق کشور و ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه (۲۰ دی) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۱۷ دی) در شرق استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، برخی نقاط خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد و از بعد از ظهر این روز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

وی اضافه کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۸ و۱۹ دی) پدیده بارشی در کشور نخواهیم داشت.

ضیاییان اضافه کرد: چهارشنبه (۲۰ دی) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز ، مرکزی، گیلان، مازندران و پنجشنبه (۲۱ دی) علاوه بر این مناطق در جنوب غرب کشور و استان‌های گلستان و خراسان شمالی بارش برف و باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: در روز یکشنبه در نیمه شرقی کشور و دوشنبه در جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاک خواهیم داشت.

 به گفته ضیاییان یکشنبه خلیج فارس و دوشنبه دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ دی ‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت‌ها غبارمحلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی ‌پس فردا (۱۹ دی ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا