ایرانسیاسی

برگزاری مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید سلیمانی در ایروان

مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان، خانم نورا آریسیان، سفیر جمهوری عربی سوریه در ایروان و جمعی از اساتید دانشگاهها و محققین مراکز مطالعاتی ارمنستان و همچنین تعدادی از ایرانیان مقیم در محل مسجد کبود ایروان برگزار شد.

در این مراسم خانم نورا آریسیان، سفیر سوریه در ایروان، آقای واردان وسکانیان، رئیس کرسی شرق  شناسی دانشگاه ایروان، خانم ایزابلا مرادیان، رئیس مرکز پژوهش و مطالعات چین، خانم گوهر ملیکیان، استاد زبان فارسی دانشگاه ایروان و آقای روبرت بگلریان، نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی‌، طی سخنانی ضمن تبیین ابعاد مختلف شخصیتی سردار سلیمانی با فراملیتی توصیف کردن سردار دلها از نقش بی بدیل آن شهید گرانقدر ، در مبارزه با تروریسم در منطقه و دفاع او از حقوق  انسانها و عدالت و مظلوم تجلیل کردند.

در ادامه این مراسم آقای مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان، طی سخنانی، بزرگداشت سردار سلیمانی را بزرگداشت یک اندیشه، یک حقیقت و یک مکتب توصیف کرد. سفیر کشورمان ابعاد شخصیتی سردار شهید را در سه بعد فردی، ملی و بین المللی مورد بررسی قرار داد. در بعد فردی وی را فردی خداترس و ذوب در عشق به خدا توصیف کرد که از هیچ چیز ترسی به دل راه نمی داد، او دنیا را سه طلاقه کرده بود و سرباز بود و تا آخر سرباز ماند. مهدی سبحانی در بعد ملی، سردار سلیمانی را عاشق ایران و‌ مردم آن دانست و گفت سلیمانی محصول مکتب امام خمینی و انقلاب اسلامی و یک انسان واقعی در تراز انقلاب اسلامی است و در بعد بین المللی حاج قاسم را قهرمان مبارزه با تروریسم و معمار زیرساخت اندیشه مقاومت در منطقه معرفی کرد.

مهدی سبحانی دلیل ترور شهید سلیمانی را معکوس کردن مهندسی ژئوپلیتیک غرب و اسرائیل در منطقه، بر هم زدن هندسه امنیتی غرب در غرب آسیا و از نو نوشتن معادلات قدرت در منطقه دانست.

سفیر کشورمان در پایان سخنانش گفت: امروز شهید سلیمانی در میان ما نیست اما اندیشه و مکتب او زنده است. این راه ماست که از آن عقب نشینی نمی‌کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا