ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ سریعترین گل جام هجدهم به نام انصاری‌فرد / سامان قدوس بهترین بازیکن زمین شد

کریم انصاری‌فرد نخستین گل تیم ملی ایران مقابل فلسطین را در حالی به ارمغان آورد که عنوان زننده سریعترین گل جام را هم به خود اختصاص داد.

تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در قطر از ساعت ۲۱ شب گذشته در ورزشگاه اجوکشین سیتی به مصاف تیم ملی فلسطین رفته است.

تیم ملی ایران خیلی زود در این بازی روی پاس گل سامان قدوس موفق شد توسط کریم انصاری‌فرد به گل نخست بازی برسد. مهاجم تیم ملی ایران با گلی که در دقیقه یک به ثمر رساند موفق شد یکی از سریعترین گل‌های تاریخ جام ملت‌های آسیا و سریعترین گل هجدهمین دوره این رقابت‌ها تا بدین‌ جایی کار در قطر را به ثمر برساند.

گفتنی است انصاری‌فرد با این گل موفق شد تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۳۰ برساند.

سامان قدوس نیز در این دیدار به‌عنوان بهترین بازیکن دیدار تیم ملی ایران مقابل فلسطین انتخاب شد.

حواشی این دیدار را در زیر می خوانید:

کمتر از ۳۰ دقیقه به شروع بازی ایران و فلسطین، تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه با نظم خاصی مشغول تشویق کشورمان بودند که با حضور بازیکنان تیم ملی در زمین، میزان تشویق هواداران چند برابر شد. حدود ۸ هزار صندلی در اختیار هواداران ایرانی قرار گرفته بود.

هواداران ایران و فلسطین کنار هم و با رفاقت و دوستی زیادی وارد ورزشگاه شدند. بعد از اعلام نام کشور فلسطین، کل ورزشگاه شروع به تشویق کردند. بازیکنان فلسطین با گرمکن های منقش به پرچم این کشور وارد زمین شدند.

پیش از شروع بازی یک دقیقه سکوت به احترام شهدای مظلوم غزه انجام شد. در پایان این سکوت یک ایرانی با صدای بلند نام غزه را صدا زد و چند تماشاگر هم شعار فلسطین آزاد را سر دادند.

هواداران در ورزشگاه بارها نام امیر قلعه‌نویی را فریاد زدند و سرمربی تیم ملی هم به ابراز احساسات آنها پاسخ داد. هواداران فلسطینی با هر حرکت مثبت بازیکنانشان ورزشگاه را روی سرشان می‌گذاشتند.

شجاع خلیل‌زاده بعد از گل زدن، شادی گل انجام نداد. برای لحظاتی هواداران ایرانی به زبان عربی شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند که مورد توجه کلیه تماشاگران قرار گرفت.

بعد از گل اول فلسطین، ورزشگاه اجوکیشن سیتی منفجر شد.

در نیمه دوم هم شعار مرگ بر اسرائیل در ورزشگاه طنین انداز شد. تماشاگران ایرانی در اقدامی قابل توجه برای لحظاتی فلسطین و غزه را تشویق کردند.

۲۷۶۹۱ هوادار این بازی را از نزدیک تماشا کردند. از دقیقه ۸۰ کم کم هواداران فلسطینی ورزشگاه را ترک کردند.

تماشاگران پس از پایان بازی، تمامی بازیکنان فلسطین و ایران را تشویق کردند. بازیکنان دو تیم باهم دست دادند و از ورزشگاه خارج شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا