ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ استرالیا دومین صعود کننده به مرحله حذفی / اولین برد ازبکستان در جام هجدهم در شب تساوی فلسطین

استرالیا دومین صعود کننده به مرحله حذفی لقب گرفت / اولین برد ازبکستان در جام هجدهم

در بازی‌های گروه B هجدهمین دوره جام ملت‌هاف روز گذشته استرالیا با پیروزی برابر سوریه و کسب دومین برد متوالی به مرحله بعد صعود کرد و ازبکستان پس از تساوی در بازی اول، شب گذشته برابر هند به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با انجام ۲ دیدار از گروه B امروز پیگیری شد.

در اولین دیدار، استرالیا با یک گل سوریه را شکست داد. جکسون اروین در دقیقه ۵۹ تک گل استرالیا را به ثمر رساند.

در دومین دیدار این گروه نیز، ازبکستان با ۳ گل برابر هند به پیروزی رسید و اولین بردش را در جام به دست آورد. فیض الایف در دقیقه ۴، ایگور سرگئیف در دقیقه ۱۸ و نصرالوف در دقیقه ۴+۴۵ گل‌های تیم ازبکستان را به ثمر رساندند.

در جدول گروه B در پایان دور دوم، استرالیا با کسب دو برد متوالی، ۶ امتیازی شد و صعودش را به مرحله بعد قطعی کرد. ازبکستان با یک برد و یک مساوی، ۴ امتیازی شد و در رده دوم قرار دارد. سوریه با یک مساوی و یک باخت و کسب یک امتیاز در رده سوم و هند هم با دو باخت و بدون امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

 

اولین امتیاز فلسطین به دست آمد / تساوی امارات با گل به خودی و اخراج

تیم‌های امارات و فلسطین در چارچوب بازی‌های گروه C جام ملت‌ها برای هم به تساوی رسیدند.

به گزارش ایرنا، در چارچوب دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ از ساعت ۲۱ شب گذشته، تیم‌های امارات و فلسطین از گروه C با قضاوت احمد علی در ورزشگاه الجنوب الوکره قطر به مصاف هم رفتند.

دو تیم همگروه کشورمان در حالی به مصاف هم رفتند که امارات در بازی اول برابر هنگ‌کنگ به پیروزی رسیده بود و فلسطین برابر تیم ملی ایران شکست خورده بود.

در این دیدار هم روی سکوهای ورزشگاه حمایت تماشاگران دو تیم از مقاومت مردم فلسطین مشهود بود و تماشاگران با پرچم فلسطین همبستگی‌شان را با مردم غزه اعلام کردند.

امارات بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۲۳ با ضربه سر الامیری به گل رسید و یک بر صفر از فلسطین پیش افتاد.

در دقیقه ۳۷ خلیفه مبارک پس از خطای پنالتی روی مهاجم فلسطین و پس از مشورت داور با کمک داور ویدئویی، باکارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد تا با ده نفره شدن، کار امارات برای حفظ گل زده سخت شود. دروازه‌بان امارات اما در ادامه با مهار پنالتی تامیر صیام، فلسطین را از رسیدن به گل مساوی بازداشت.

نیمه اول با برتری یک بر صفر امارات به پایان رسید و فلسطینی‌ها برای جبران چشم به نیمه دوم داشتند.

در شروع نیمه دوم، فلسطین با استفاده از یک یار بیشتر، فشار روی دروازه امارات را بیشتر کرد و در نهایت در دقیقه ۵۰، ارسال صیام با ضربه سر عبدالعزیز مدافع تیم امارات وارد دروازه این تیم شد تا فلسطین با این گل به خودی بازی را به تساوی بکشاند.

در دقایق باقی‌مانده، تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا در نهایت امارات و فلسطین به تساوی یک – یک رضایت بدهند.

امارات با این تساوی ۴ امتیازی شد و به صورت موقت و بالاتر از ایران با یک بازی بیشتر، در صدر جدول گروه C قرار گرفت و فلسطین هم با یک امتیاز در رده سوم ایستاد.

در دیگر بازی این گروه، فرداشب از ساعت ۲۱ تیم ملی فوتبال ایران به مصاف تیم هنگ‌کنگ می‌رود.

ترکیب اولیه تیم ملی فلسطین: رامی حماده، مصعب البطاط، مایکل ترمانینی، محمد صالح، کامیلو سالدانا، محمود ابوورده، محمد راشد، عدی خروب، تامر صیام، عدی دباغ و زید قنبر

سرمربی: مکرم دبوب

ترکیب اولیه تیم ملی امارات: خالد عیسی، خالد ابراهیم، خلیفه مبارک، بدر عبدالعزیز، عبدالله ادریس، ماجد راشد، عبدالله رمضان، علی صالح، کایو کاندو، فابیو لیما و سلطان عادل

سرمربی: پائولو بنتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا