ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ فرار کره از شکست مقابل اردن / رستگاری بحرین در دقیقه ۶ +۹۰

فرار کره از شکست مقابل اردن؛ نبرد صدرنشینی به روز آخر کشید

تیم ملی فوتبال کره جنوبی با گل لحظات پایانی از شکست مقابل اردن گریخت و به تساوی دو بر دو دست یافت.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی اردن و کره‌جنوبی از دور دوم گروه E رقابت‌ جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در ورزشگاه الثمامه برگزار شد و در نهایت با تساوی دو بر دو به اتمام رسید.

در دقیقه ۹، سون هیونگ مین از روی نقطه پنالتی گل اول تیمش را به‌ثمر رساند، اما در دقیقه ۳۷ پارک یانگ وو هافبک کره با اشتباهی که انجام داد، دروازه تیم خودی را باز کرد تا کار به تساوی یک بر یک برسد.

در وقت‌های اضافه نیمه اول، یازان النایمت توانست برای بار دوم دروازه کره جنوبی را باز کند.

در حالی که اردنی‌ها در نیمه دوم با تمام توان برای حفظ برتری تلاش می‌کردند، در دقیقه ۹۱ ضربه بازیکن کره با اشتباه یزدان العرب مدافع اردن همراه شد تا این دیدار تماشایی با تساوی دو بر دو به اتمام برسد. با این نتیجه، هر دو تیم کره‌جنوبی و اردن، چهار امتیازی شدند تا امیدهای اصلی صدرنشینی و صعود از گروه باشند.

با این اوصاف نبرد صدرنشینی در گروه E به دور سوم رسید که طی آن، کره با مالزی و اردن با بحرین دیدار خواهند کرد.

ترکیب اولیه تیم ملی اردن: ابولیلا، الاجالین،یزدان العرب، نصیب، حداد، رجای آید،ال راشدان، المردی، اولوان،موسی التماری، النایمت

سرمربی: حسین عموته

ترکیب اولیه تیم ملی کره‌جنوبی: جو هیون وو، سئول یونگ وو، جونگ سئونگ هیون، کیم مین جائه، لی کی، لی کانگ این، پارک یانگ وو، این بئوم هوانگ، لی جائه سونگ، گوئه سونگ چو، سون هیونگ مین

سرمربی: یورگن کلینزمن

 

رستگاری بحرین در دقیقه ۶ +۹۰ / مالزی حذف شد

در چارچوب دیدارهای گروه E جام ملت‌های آسیا، بحرین برابر مالزی به پیروزی یک بر صفر رسید.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا و از دیدارهای گروه E، تیم‌های بحرین و اردن  با قضاوت احمد الکاف عمانی در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه قطر به مصاف هم رفتند.

دو تیم در حالی روبه‌روی هم قرار گرفتند که مسابقه اولشان را واگذار کرده بودند. بحرین به کره باخته بود و مالزی هم برابر اردن شکست خورد. در چنین شرایطی شاگردان آنتونیو پیتزی و کیم پام گون در این دیدار به دنبال کسب اولین برد بودند.

در حالی این دیدار تا ثانیه‌های پایانی با تساوی بدون گل در جریان بود، علی جعفر مدان در ششمین دقیقه وقت‌های تلف شده بحرین را به گل رساند. در نهایت، بحرین توانست با یک گل مالزی را شکست دهد و به ۳ امتیاز حساس برسد.

در پایان دور دوم گروهی و در گروهE، اردن با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به کره در صدر است. کره‌جنوبی با ۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد، بحرین با ۳ امتیاز در رده سوم ایستاده و اندونزی هم بدون امتیاز در رده آخر قرار گرفته است.

دیدارهای پایانی مرحله گروهی گروه E، پنج‌شنبه ۵ بهمن برگزار می‌شود و در این روز به صورت همزمان و از ساعت ۱۵، اردن با بحرین روبه‌رو می‌شود و کره‌جنوبی به مصاف مالزی می‌رود.

ترکیب اولیه تیم ملی بحرین: ابراهیم لطف‌الله، هزاع علی، ولید الحیام، سید مهدی باقر، محمد عادل، موزس آتده، محمد الحردان، محمد مرهون، کامل الاسود، علی مدن و عبدالله الحشاش

سرمربی: آنتونیو پیتزی

ترکیب اولیه تیم ملی مالزی: احمد سیهان حازمی، متئو دیویس، دومینیک تان، شاهرول سعد، دیون کولز، لووره کوربین اونگ، سیامر کوتی عبا، استورات ویلکین، فیصل حلیم و پائولو ژوزه

سرمربی: کیم پان گون

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا