ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ صعود انگلیس و دانمارک از کسل‌کننده‌ترین گروه جام / شگفتی‌سازی اتریش مقابل فرانسه و هلند

تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله حذفی دو گروه از رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا مشخص شد.

به گزارش ایرنا، از دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۴) شب گذشته چهار دیدار برگزار شد.

گروه C؛ صعود انگلیس و دانمارک از کسل‌کننده‌ترین گروه جام

از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه دو دیدار به صورت هم‌زمان در این گروه برگزار شد که در پایان تیم ملی انگلیس با تساوی بدون گل مقابل اسلوونی متوقف شد و تیم ملی دانمارک و تیم ملی صربستان نیز با تساوی بدون گل به کار خود پایان دادند.

با این نتایج تیم ملی انگلیس با ۵ امتیاز به عنوان صدرنشین و تیم ملی دانمارک با ۳ امتیاز بالاتر به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شد. تیم ملی اسلوونی با ۳ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت و تیم ملی صربستان نیز با ۲ امتیاز از این رقابت‌ها حذف شد.

گروه D؛ شگفتی‌سازی اتریش مقابل فرانسه و هلند

از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه دو دیدار به صورت هم‌زمان در این گروه برگزار شد که در پایان تیم ملی اتریش موفق شد دست به شگفتی‌سازی بزند و با نتیجه ۳ بر ۲ تیم ملی هلند را مغلوب کند. در دیگر دیدار این گروه نیز تیم ملی فرانسه با تساوی یک بر یک مقابل تیم ملی لهستان متوقف شد.

با این نتایج تیم ملی اتریش برای اولین‌بار موفق شد به عنوان صدرنشین بالاتر از تیم‌های ملی فرانسه و هلند راهی مرحله حذفی شود. فرانسه نیز با ۵ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. تیم ملی هلند با چهار امتیاز به عنوان یکی از تیم‌های برتر رتبه سوم به دور حذفی صعود کرد و لهستان با یک امتیاز در دور رقابت‌ها کنار رفت.

دوشنبه شب نیز از گروه B این رقابت‌ها اسپانیا با یک گل از سد آلبانی گذشت و قاطعانه به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد و ایتالیا هم در وقت‌های اضافه گل تساوی را برابر کرواسی به ثمر رساند تا لاجوردی‌پوشان هم صعود خود را به عنوان تیم دوم قطعی کنند. در این گروه اسپانیا ۹، ایتالیا ۴، کرواسی ۲ و آلبانی یک امتیاز کسب کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا