ورزشی

لیگ قهرمانان اروپا؛ دمبله و ام‌باپه نسخه بارسلونا را پیچیدند / صعود دورتموند به نیمه‌نهایی

دمبله و ام‌باپه نسخه بارسلونا را پیچیدند؛ شاگردان ژاوی در خانه زمین‌گیر شدند

تیم فوتبال پاری سن ژرمن موفق شد با شکست بارسلونا راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شود.

به گزارش ایرنا، در دیدار دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته و از ساعت ۲۲:۳۰ تیم فوتبال بارسلونا در ورزشگاه المپیک بارسلون به مصاف تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن رفت.

دو تیم در شرایطی برابر یک دیگر قرار گرفتند که شاگردان ژاوی هرناندر در دیدار رفت در ورزشگاه پارک دو پرنس ورزشگاه خانگی پاری‌سن‌ژمن موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ این تیم را شکست دهند تا گام بلندی را برای صعود به دور نیمه نهایی بردارند.

نیمه نخست بازی با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت. ابتدا رافینیا دقیقه ١٣ بارسلونا را پیش انداخت اما دقیقه ۴٠ عثمان دمبله گل مساوی را وارد دروازه تیم سابق خود کرد.

با شروع نیمه دوم در دقیقه ۵۴ ویتینا با ضربه تماشایی گل دوم پاریس را وارد دروازه میزبان کرد. در ادامه ۵ دقیقه بعد داور برخورد کانسلو با دمبله را خطا گرفت تا پاریس صاحب ضربه پنالتی شود و کیلیان ام‌باپه از روی نقطه پنالتی گل سوم را وارد دروازه بارسلونا کرد.

در دقیقه ٨٩ در حالی که شاگردان ژاوی بی محابا برای گل های خورده حمله می‌کردند پاریسی‌ها با یک ضد حمله سریع توسط ام‌باپه به گل چهارم رسیدند.

در نهایت پاری سن ژرمن با برتری ۶ بر ۴ در مجموع دو بازی رفت و برگشت حریف بورسیا دورتموند در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدند.

 

صعود دورتموند به نیمه‌نهایی / نیش زنبورها بر تن اتلتیکو مادرید

بورسیا دورتموند در دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برتری برابر اتلتیکو و جبران شکست بازی دور رفت، به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

به گزارش ایرنا، در چارچوب دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته، تیم‌های بورسیا دورتموند و اتلتیکومادرید به مصاف هم رفتند.

اتلتیکومادرید با توجه به برتری ۲ بر یک در بازی رفت به دنبال حفظ نتیجه و صعود بود و در سوی دیگر دورتموند که به زنبورها مشهورند در خانه به دنبال جبران و صعود به جمع ۴ تیم پایانی یو سی ال بود.

دورتموند بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و در نیمه اول با گل‌های یولیان برانت در دقیقه ۳۴ و یان ماتسن در دقیقه ۳۹، دو بر صفر جلو افتاد. در نیمه دوم اما ورق برگشت و این اتلتیکومادرید بود که با یک کامبک توانست جبران کند. ابتدا در دقیقه ۴۹ با گل به خودی متس هوملس، اختلاف به یک گل رسید و در دقیقه ۶۴ آنخل کوره آ با بازکردن دروازه دورتموند، بازی را به تساوی کشاند.

این پایان کار نبود و نیکلاس فولکروگ در دقیقه ۷۱، گل سوم دورتموند را وارد دروازه اوبلاک کرد تا زردپوشان آلمانی در این بازی دیدنی، ۳ بر ۲ از اتلتیکومادرید پیش بیفتند. در ادامه مارسل سابیتزر در دقیقه ۷۴، گلزنی کرد تا دورتموند ۴ بر ۲ از اتلتیکو پیشی بگیرد و دوباره اختلاف را به ۲ گل برساند.

در ادامه تلاش شاگردان دیگو سیمئونه برای کامبک دوباره نتیجه‌ای نداشت تا در نهایت دورتموند با نتیجه ۴ بر ۲ اتلتیکو را شکست دهد و با برتری ۵ بر ۴ در مجموع دو بازی رفت و برگشت به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا