ورزشی

دورتموند فینالیست لیگ قهرمانان شد/ تیر دروازه سد راه پاریسی‌ها

بورسیا دورتموند در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر پاری‌سن‌ژرمن به پیروزی رسید تا با برتری در مجموع دو بازی، به فینال صعود کند.

به گزارش ایرنا، در چارچوب بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن و بورسیا دورتموند از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته در وزشگاه پارک‌دوپرس پاریس به مصاف هم رفتند.

بازی رفت دو تیم با برتری یک بر صفر دورتموند به پایان رسیده بود و پاریسی‌ها در بازی برگشت به دنبال جبران و صعود به فینال بودند. در سوی دیگر زردپوشان آلمانی در پی حفظ برتری بازی رفت و صعود به بازی نهایی یو سی ال پس از ۱۱ سال بودند.

بازی با حملات همه‌جانبه پی‌اس‌جی آغاز شد اما از همان شروع مسابقه با توجه به دفاع خوب و منسجم دورتموندی‌ها، شاگردان لوئیز انریکه کار آسانی برای رسیدن به دروازه دورتموند نداشتند. این در حالی بود که زردپوشان آلمانی روی ضد حمله خطرناک نشان می‌دادند و حتی در دقایق پایانی نیمه اول ضربه کریم ادیمی را دوناروما مهار کرد تا کار تیم پاریسی سخت‌تر نشود.

در حالی نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید که تلاش‌های کیلیان امباپه هم ثمری نداشت و ستاره فرانسوی، کمتر توانست دروازه دورتموند را به خطر بیندازد.

نیمه دوم را هم پاری‌سن‌ژرمن طوفانی آغاز کرد و در حالی که در اولین دقیقه این نیمه می‌توانستند به گل برسند، زائر امری در جلوی دروازه، توپ را به تیر کوبید تا بهترین فرصت پاریس از دست برود و مانند بازی اول باز هم شانس با پی‌اس‌چی یار نباشد.

بدشانسی‌ها تیم انریکه در ادامه کامل شد و متس هوملس با یک ضربه سر روی کرنر ارسالی از راست، توانست دورتموند را یک بر صفر جلو بیندازد تا نتیجه بازی رفت در حال تکرار باشد.

فشار پاریسی‌ها در ادامه بیشتر از قبل شد و آنها برای جبران به گل‌های بیشتری نیاز داشتند، با این حال بدشانسی‌ها آنها تمامی نداشت و این بار در دقیقه ۶۱ شوت دیدنی نونو مندس باز هم به تیر دروازه برخورد کرد. فشار پی‌اس‌جی دقیقه به دقیقه بیشتر شد اما دفاع فشرده دورتموند و بی‌دقتی بازیکنان پی‌اس‌جی در زدن ضربات آخر سبب شد تا توپی از خط دروازه گرگول کوبل عبور نکند.

در دقیقه ۸۱ برای سومین بار در این مسابقه، این بار شوت روپای امباپه از پشت شش قدم به تیر دروازه برخورد کرد تا طلسم دروازه دورتموند پابرجا بماند. در دقیقه ۸۷ بار تیر دروازه منجی دورتموند شد و شوت ویتینیا برای چهارمین بار در این مسابقه و ششمین بار در دو بازی رفت و برگشت با برخورد به تیر دروازه دورتموند، تبدیل به گل نشد.

در نهایت دورتموند توانست با نتیجه یک بر صفر پاری‌سن‌ژرمن را مانند بازی رفت شکست دهد و با برتری دو بر صفر در مجموع دو بازی نیمه‌نهایی راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شود.

در دیگر بازی نیمه‌نهایی، امشب از ساعت ۲۲:۳۰ رئال مادرید و بایرن مونیخ که در بازی رفت به تساوی ۲-۲ رسیده‌اند، در بازی برگشت به مصاف هم می‌روند تا تکلیف دومین صعود کننده به فینال ۱۲ خرداد در ورزشگاه ویمبلی لندن مشخص شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا