ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ فرار آلمان از شکست در دقایق پایانی / مجارستان ثانیه آخر به صعود امیدوار شد

فرار آلمان از شکست در دقایق پایانی؛ صعود ژرمن‌ها به عنوان صدرنشین

تیم ملی فوتبال آلمان در چارچوب دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ با تساوی یک بر یک مقابل تیم ملی سوییس متوقف شد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی آلمان و سوییس در چارچوب دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۴) از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه فرانکفورت آرنا با قضاوت دنیله اورساتو برگزار شد که در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

آلمان طبق انتظار توپ و میدان را در اختیار داشت و سرانجام موفق شد در دقیقه ۱۷ دروازه سوییس را باز کند، ضربه تماشایی رابرت آندریخ از پشت محوطه جریمه با واکنش ناقص زومر وارد دروازه سوییس شد اما کمک داور ویدیویی این گل را به دلیل خطای موسیالا در محوطه جریمه بر روی فابیان شار مردود اعلام کرد.

بر خلاف جریان بازی این تیم سوییس بود که موفق شد در دقیقه ۲۸ گل اول را به ثمر برساند، در فضای خالی پشت یوسوا کیمیش توپ به رمو فرئولر رسید و ارسال این بازیکن در میان غفلت مدافعین آلمان با ضربه دن اندویه وارد دروازه مانوئل نویر شد.

این پایان کار نبود و آلمان میزبان موفق شد در دقیقه ۲+۹۰ توسط دو بازیکن تعویضی به گل تساوی دست پیدا کند، نیکلاس فولکروگ موفق شد روی ارسال دیوید رائوم با ضربه سر تماشایی گل تساوی را به ثمر برساند.

با این نتیجه تیم ملی آلمان با ۷ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و تیم ملی سوییس نیز با ۵ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و جواز حضور در مرحله حذفی را کسب کرد.

ترکیب ابتدایی تیم ملی سوئیس: یان زومر، سیلوا ویدمر، مانوئل آکانجی، بریل امبولو، رِمو فرولر، گرانیت ژاکا، ریکاردو رودریگز، دان اندویه، مشیل آئبشِر، فابیان شار و فابیان ریِدر.

ترکیب ابتدایی تیم ملی آلمان: مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، جاناتان تاه، یوشوا کیمیش، کای هاورتز، تونی کروس، جمال موسیالا، فلوریان ویرتز، ماکسیمیلیان میتلشتات، ایلکای گوندوگان و رابرت آندریش.

مجارستان ثانیه آخر به صعود امیدوار شد؛ اسکاتلند دومین حذف شده جام

تیم ملی مجارستان موفق شد در چارچوب دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ با نتیجه یک بر صفر تیم ملی اسکاتلند را مغلوب کند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی اسکاتلند و مجارستان در چارچوب دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۴) از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه اشتوتگارت آرنا با قضاوت فاکوندو تیو برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر مجارستان به پایان رسید.

اسکاتلند که رقابت‌ها را با تحقیر مقابل آلمان میزبان آغاز کرده بود در دیدار دوم موفق شد سوییس را متوقف کند و با کسب برتری در این دیدار می‌توانست به عنوان یکی از تیم‌های برتر رتبه سوم راهی مرحله حذفی شود.

در مقابل مجارستان که در گام نخست مقابل سوییس مغلوب و در دیدار قبلی خود مقابل آلمان شکست خورده بود به دنبال ثبت اولین پیروزی در مرحله گروهی پس از سال ۱۹۹۶ بود و می‌توانست در رتبه سوم گروه قرار بگیرد.

سرانجام مجارستان مزد بازی بهتر خود را در دقیقه ۱۰+۹۰ گرفت، ضد حمله سریع مجارها با پاس در عرض رولند زالای همراه شد و کوین اسبوث بازیکنی که در دقیقه ۸۶ وارد میدان شده بود موفق شد گل برتری مجارستان ا به ثمر برساند.

با این نتیجه تیم ملی مجارستان با ۳ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت و باید منتظر مشخص شدن سایر نتایج گروه‌های دیگر باشد تا شاید بتواند به عنوان یکی از تیم‌های برتر رتبه سوم راهی مرحله حذفی شود. در مقابل تیم ملی اسکاتلند نیز با یک امتیاز در رتبه چهارم ایستاد و از این رقابت‌ها حذف شد.

ترکیب ابتدایی تیم ملی مجارستان: پیتر گولاشی، مارتان داردای، ویلی اوبان، کالوم استایلز، میلوش کرکز، آندراس شافر، اندره بوتکا، بنداگاز بولا، رولاند سالای، دومنیک سوبوسلای و بارناباس وارگا.

ترکیب ابتدایی تیم ملی اسکاتلند: آنگس گان، گرانت هانلی، جک هندری، اسکات مک کنا، اندرو رابرتسون، بیلی گیلمور، کالوم مک کرگر، آنتونی رالستون، اسکات مک تومینای، جان مک گین و چه آدامز.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا