ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ بازگشت دراماتیک سه‌شیرها به جام در شبی که اسپانیا مانع ادامه شگفتی‌سازی گرجستان شد

بازگشت دراماتیک سه‌شیرها به جام

تیم فوتبال انگلیس با برتری در وقت‌های اضافه برابر اسلواکی در رقابت‌های یورو۲۰۲۴ ماندنی شد.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ و از مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها تیم‌های انگلیس و اسلواکی از ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته در استادیوم فلتینس آرنا به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی در نهایت با برتری ۲ بر یک انگلیس همراه بود.

سه‌شیرها که از گروه C و با ۵ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین راهی این مرحله شده بودند در این دیدار به سد محکمی به نام اسلواکی خوردند، شاگردان ساوت‌گیت در ۱۷ دقیقه ابتدایی این بازی ۳ کارت زرد دریافت کردند تا هواداران این تیم در ادامه، بازی را با نگرانی بیشتری دنبال کنند.

در دقیقه ۲۵ این بازی، ایوان اشرانتس از فضای به وجود آمده بین مدافعان انگلیس به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و نخستین گل بازی را برای اسلواکی به ثمر رساند تا در این جام نامش در بین بازیکنانی که ۳ گل به ثمر رسانده‌اند، ثبت شود. تلاش دو تیم در ادامه بازی سرانجامی نداشت تا کار در ۴۵ دقیقه دوم دنبال شود.

در شرایطی که شاگردان فرانچسکو کالزونا به دنبال حفظ نتیجه و برتری خود در این بازی بودند، سه‌شیرها برای جبران نتیجه پا به زمین گذاشتند. در دقیقه ۵۰، انگلیس توسط فیل فودن به گل رسید اما لحظاتی بعد داور با اعلام آفساید این گل را نپذیرفت تا بازی همچنان با تک‌گل ایوان اشرانتس ادامه یابد.

در دقیقه ۸۰ انگلیس یک فرصت گلزنی را از دست داد و شوت دکلان رایس بعد از برخورد با دیرک دروازه به زمین بازگشت اما هری‌کین در شرایطی نامتعادل این توپ را به بیرون زد تا هواداران انگلیس همچنان در حسرت گل باقی بمانند.

در دقایق پایانی بازی شاگردان ساوت‌گیت فشار خود را بر روی دروازه اسلواکی زیاد کردند تا همچنان امید به حضور در جام ملت‌های اروپا داشته باشند اما در آن سوی میدان آبی‌پوشان اسلواکی با دفاع خوب و ارائه یک بازی منطقی اجازه خودنمایی به سه‌شیرها را نداند. در شرایطی که بازی به وقت‌های اضافه رفته بود، جود بلینگام در نقش ناجی سه‌شیرها ظاهر شد و با یک حرکت نمایشی، گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی یک بر یک شده و کار در وقت‌های اضافه دنبال شود.

در آغاز وقت اول اضافه، انگلیس به جام بازگشت و هری‌کین با یک ضربه سر، سه‌شیرها را به گل رساند تا هواداران متعصب انگلیس به جشن و پایکوبی بپردازند.

در ادامه تلاش دو تیم ثمری نداشت تا اسلواکی در کمال شایستگی وداعی تلخ با یورو ۲۰۲۴ داشته باشد و شاگردان ساوت‌گیت نیز راهی مرحله بعد شده تا آماده بازی با سوئیس شوند.

ترکیب اولیه تیم ملی انگلیس: جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، ماگ گوئهی، کیه‌ران تریپیر، کوبی ماینو، دکلان رایس، بوکایو ساکا، جود بلینگام، فیل فودن و هری کین.

ترکیب اولیه تیم ملی اسلواکی: مارتین دوبراوکا، میلان اشکرینیار، دنیس واورو، پیتر پکاریک، داوید هانکو، اوندری دودا، استانیسلاو لوبوتکا، یورای کوچکا، لوکاس هاراسلین، ایوان اشرانتس و داوید استرلک.

اسپانیا مانع ادامه شگفتی‌سازی گرجستان شد

تیم ملی اسپانیا در شرایطی که از گرجستان عقب بود موفق شد با ۴ گل این تیم را در مرحله یک هشتم نهایی یورو شکست دهد.

به گزارش ایرنا، در چهارمین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴ تیم ملی فوتبال اسپانیا از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه کلن به مصاف تیم ملی گرجستان رفت که در پایان با نتیجه ۴ بر یک موفق شد این تیم را شکست دهد.

گرجستان که با برد ۲ بر صفر پرتغال در مرحله گروهی همه را غافلگیر کرده بود در این بازی نیز در دقیقه ۱۸ روی اشتباه نورماند موفق شد دروازه لاروخا را باز کند.

در شرایطی که نیمه نخست می‌رفت با برتری گرجی‌ها پایان یابد اما رودری در دقیقه ۳۹ روی پاس نیکو ویلیامز با یک ضربه تماشایی گل مساوی را وارد دروازه حریف کرد تا نیمه نخست با نتیجه یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم آغاز آتش بازی لاروخا بود. این تیم در همان دقایق نخست روی پاس تماشایی یامال و ضربه سر فابیان روز به گل دوم رسید. در ادامه در دقیقه ۷۵ نیکو ویلیامز که روی گل نخست پاس گل داده بود اینبار در نقش گلزن حاضر شد تا بازی ۳ بر یک شود. ۸ دقیقه بعد نوبت دنی اولمو بود که برای اسپانیا گلزنی کند تا این در پایان اسپانیا با نتیجه ۴ بر یک گرجستان را شکست دهد و راهی دور یک چهارم شود.

ترکیب اولیه تیم ملی اسپانیا: اونای سیمون، دنی کارواخال، له نورماند، ایمریک لاپورت، مارک کوکوریا، فابین رویز، رودری، پدری، لامین یامال، آلوارو موراتا و نیکو ویلیامز.

ترکیب اولیه تیم ملی گرجستان: مامارداشویلی، کاکابادزه، گولسیانی، کاشیا، دوالی، لوکوشویلی، چاکوتادزه، کوچوراشویلی، کیتیشویلی، میکاوتادزه و کواراتسخلیا.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا