ورزشی

لیگ قهرمانان آسیا؛ پیروزی تاریخی سپاهان مقابل آلمالیق؛ جشنواره گل طلایی‌پوشانی در آزادی

تیم فوتبال سپاهان ایران موفق شد از هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با جشنواره گل و تحقیر آلمالیق، نماینده ازبکستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های سپاهان ایران و آلمالیق ازبکستان از هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه آزادی با قضاوت کیم جونگ هیوک برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری ۹ بر صفر سپاهان به پایان رسید.

دو تیم شرایط متفاوتی را در بازی‌های دور رفت تجربه کردند. آلمالیق هر ۳ دیدار خود را با شکست پشت سر گذاشت اما سپاهان پس از تساوی مقابل نیروی هوایی در اربیل عراق با ماجراهای شوکه کننده نبرد مقابل الاتحاد مواجه شدند، اما توانستند برای بازی برابر آلمالیق خودشان را جمع و جور کنند و با پیروزی از ازبکستان به ایران بازگردند.

شرایط برای صعود سپاهان با برد نیروی هوایی مقابل الاتحاد در دیدار امروز این گروه سخت شد و طلای‌پوشان برای صعود از این گروه محکوم به کسب پیروزی بودند که به این امر دست پیدا کردند.

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درست در لحظه به ثمر رسیدن گل اول سپاهان وارد استادیوم آزادی شد تا این مسابقه را از نزدیک تماشا کند.

تیم فوتبال سپاهان بازی را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۸ به گل اول خود دست پیدا کرد. پرتاب اوت بلند میلاد زکی‌پور با دفع ناقص مدافع ازبکستان همراه بود و توپ در محوطه جریمه به فرشاد احمدزاده و این بازیکن با یک ضربه پای چپ گل اول مسابقه را ثبت کرد.

فشار حملات سپاهان ادامه داشت و نماینده ایران موفق شد توسط فرشاد احمدزاده روی حرکت تکنیکی و تماشایی محمدجواد حسین‌نژاد در دقیقه ۱۱ گل دوم را وارد دروازه آلمالیق کند، اما این گل توسط VAR به دلیل برخورد توپ به دست حسین‌نژاد مردود اعلام شد.

نیمه نخست بازی در حالی با برتری یک بر صفر سپاهان به پایان رسید که نماینده ازبکستان حتی یک شوت هم به سمت دروازه پیام نیازمند نزد. طلایی‌پوشان نیمه دوم را نیز طوفانی آغاز کردند. ابتدا در دقیقه ۵۵ حسین‌نژاد در شلوغی محوطه جریمه و بعد از چند ضربه بازیکنان سپاهان به سمت دروازه آلمالیق با شوت والی گل دوم شاگردان مورایس را به ثبت رساند اما به دلیل آفساید رضا اسدی در صحنه اول، این گل توسط VAR مردود شد.

در ادامه در دقیقه ۵۹ نوبت به رضا اسدی رسید که روی ارسال احسان پهلوان با ضربه سر سرانجام گل دوم را به ثمر برساند. تنها یک دقیقه بعد از گل دوم، محمدجواد حسین‌نژاد با حرکت تکنیکی خود دفاع آلمالیق را بهم ریخت تا با ضربه پر قدرت خود که پس از برخورد به بازیکن آلمالیق تغییر جهت داد، سومین گل سپاهان را به ثمر برساند.

فشار حملات سپاهان ادامه داشت و در دقیقه ۶۲ محمد قربانی موفق شد گل چهارم را وارد دروازه آلمالیق کند. ارسال کرنر رامین رضاییان با ضربه سر رضا اسدی همراه شد و در ادامه قربانی موفق شد گل چهارم را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۶ اکرم کومیلوف بعد از بررسی صحنه خطا بر روی رضاییان توسط VAR با کارت قرمز داور کره‌ای از زمین بازی اخراج شد تا کار برای نماینده ازبکستان دشوار شود. آتش‌بازی سپاهان در ورزشگاه آزادی ادامه داشت و رامین رضاییان در دقیقه ۷۱ موفق شد روی اشتباه دروازه‌بان و خط دفاعی آلمالیق گل پنجم را به ثمر برساند.

عیسی آل‌کثیر پس از ورود به میدان موفق شد در دقیقه ۷۸ یک خطای پنالتی را برای سپاهان کسب کند و خودش این ضربه را تبدیل به گل ششم سپاهان در این دیدار کند. شهریار مغانلو پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت خود در دقیقه ۸۱ به جای فرشاد احمدزاده وارد میدان شد. شهریار در اولین لمس توپ خود موفق از پشت محوطه جریمه با پا غیرتخصصی خود دروازه ارگاشیف را برای هفتمین بار باز کرد.

سپاهان دست بردار آلمالیق نبود. آل‌کثیر موفق شد در دقیقه ۸۷ روی پاس در عمق برایان دابو توپ را از بین پاهای دروازه‌بان نماینده ازبکستان عبور داد و گل هشتم را به نام خود ثبت کرد. این پایان کار نبود، حسین‌نژاد در دقیقه ۳+۹۰ موفق شد با یک حرکت تکنیکی و زیبا چند بازیکن آلمالیق را پیش رو برداشت و با یک ضربه دقیق گل نهم را به ثمر رساند.

با این نتیجه سپاهان ایران ۷ امتیازی شد و با تفاضل گل بهتر نسبت به نیروهوایی در رتبه دوم قرار گرفت. در مقابل آلمالیق ازبکستان بدون امتیاز در رتبه چهارم ایستاد.

تیم داوری: کیم جونگ هیوک، پارک کیونیونگ و ژانگ ژونگ پیل (کره جنوبی)

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا اسدی، محمد کریمی، رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده، میلاد زکی پور، محمد دانشگر، محمد قربانی، محمدجواد حسین‌نژاد، احسان پهلوان.

سرمربی: ژوزه مورایس

ترکیب آلمالیق: ارگاشیف, کومیلوف، رحمانوف، کوزیموف، احمد علیف، جیوسو، تارسانوف، کاسیموف، خاسانف، بوسینوف و بوآکیه.

سرمربی: میرجلا کاسیموف

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا