ایرانبین‌المللسیاسی

تاکید ایران و مصر بر تداوم رایزنی‌های مشترک برای توقف جنگ در غزه

وزیران امور خارجه ایران و مصر در گفت وگوی تلفنی بر تداوم رایزنی‌های دو کشور برای پایان بخشی به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان غزه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان شب گذشته در این گفت‌ وگو با اشاره به جایگاه ایران و مصر به عنوان دو کشور مهم اسلامی، تداوم رایزنی‌ها میان دو کشور پیرامون راه های پایان بخشیدن به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان غزه و کرانه را مهم برشمرد.

وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر اهمیت نشست آتی سران کشورهای اسلامی در ریاض، برای تداوم مشورت‌های مشترک تهران و قاهره اظهار آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه از طریق مصر تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مصر نیز در این گفت وگوی تلفنی به نوبه خود ضمن تشریح اقدامات مصر برای رساندن کمک های بشردوستانه بین المللی به ساکنان غزه، از مواضع و تلاش های کشورهای عربی و اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

سامح شکری همچنین بر تداوم رایزنی دوجانبه و چندجانبه برای کمک به توقف جنگ و برقراری آتش بس در غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به مردم آن تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا