ورزشی

لیگ قهرمانان اروپا؛ بازگشت دورتموند به‌ کورس‌ صعود در شب شکست غیر منتظره بارسلونا و بُرد بزرگ میلان در شب صعود سیتی

دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برتری ارزشمند دورتموند و شکست بارسلونا آغاز شد.

به گزارش ایرنا، هفته چهارم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته و از ساعت ۲۱:۱۵ با برگزاری دو دیدار آغاز شد.

در گروه D، دورتموند درحالی برابر نیوکاسل قرار گرفت که در بازی رفت، زنبورها در ورزشگاه سنت جیمز پارک موفق شدند با یک گل نیوکاسل را شکست دهند و حالا به دنبال برتری در این بازی خانگی بودند تا گامی بزرگی در راه صعود بردارند.

در دقیقه ۲۶ بازی نیکلاس فولکروگ روی پاس مارسل سابیتزر موفق شد گل نخست بازی را وارد دروازه کلاغ‌ها کند. نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود زنبورها به پایان رسید.

جولیان برنات در دقیقه ٧٩ بازی موفق شد دروازه نیوکاسل را باز کند تا اختلاف به دو گل برسد. در نهایت این بازی با نتیجه ٢ بر صفر به سود زنبورها به پایان رسید تا این تیم موقتا با ۶ امتیاز در صدرجدول گروه خود قرار بگیرد.

در دیگر بازی و از گروه هشتم، شاختار دونستک در ورزشگاه خود به مصاف شاگردان ژاوی هرناندز در بارسلونا رفت.

این دو تیم در حالی در دیدار برگشت به مصا هم رفتند که آبی‌واناری‌ها در بازی رفت در خانه موفق شدند با نتیجه ۲ بر یک حریف خود را شکست دهند.

میزبان در دقیقه ۴۰ بازی موفق شد توسط دانیلو سیکان به گل برسد و از حریف نامدار خود پیش بیافتد.

در نهایت تلاش‌های شاگردان ژاوی در نیمه دوم برای جبران گل خورده نتیجه بخش نبود تا این تیم برابر حریف اوکراینی خود شکست بخورد، اما همچنان با ۹ امتیاز صدرنشین بماند و شاختار هم ۶ امتیازی شد.

دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته با برگزاری ۶ دیدار همزمان ادامه یافت.

در گروه E، اتلتیکومادرید ۶ بر صفر سلتیک را شکست داد. آنتوان گریزمان در دقایق ۶ و ۶۰، آلوارو موراتا در دقایق ۲+۴۵ و ۷۶ ، ساموئل لینو در دقیقه۶۶ و سائول نیگز در دقیقه ۸۵، گل‌های اتلتیکو را به ثمررساندند.

در دیگر دیدار این گروه،لاتزیو با یک گل برابر فاینورد به برتری رسید. چیرو ایموبیله در دقیقه ۱+۴۵، تک گل لاتزیو را به ثمر رساند. علیرضا جهانبخش هافبک ملی‌پوش کشورمان در این بازی از دقیقه ۶۴ وارد زمین بازی شد.

در پایان هفته چهارم در این گروه، اتلتیکو با ۸ امتیاز، لاتزیو با ۷ امتیاز، فاینورد با ۶ امتیاز و سلتیک با یک امتیاز در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند.

در گروه F، در مهم‌ترین دیدار امشب، آث‌میلان ۲ بر یک مقابل پاری‌سن‌ژرمن به پیروزی رسید. رافائل لیائو در دقیقه ۱۲ و اولیویه ژیرو در دقیقه ۵۰ برای میلان گلزنی کردند و میلان اشکرینیار در دقیقه ۹ تک گل پاریسی‌ها را به ثمر رساند.

در پایان بازی‌های این گروه، دورتموند با ۷ امتیاز، پاری‌سن‌ژرمن با ۶ امتیاز، آث‌میلان با ۵ امتیاز و نیوکاسل با ۴ امتیاز در رده‌های اول، دوم، سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

در گروه G، منچسترسیتی با سه گل یانگ بویز را شکست داد. ارلینگ هالند در دقایق ۲۳ (پنالتی)و ۵۱ و فیل فودن در دقیقه ۴۵+۱ برای سیتی گلزنی کردند.

در دیگر دیدار این گروه، لایپزیش با ۲ بر یک ستاره سرخ بلگراد به برتری رسید. ژاوی سیمونز در دقیقه ۸ و ایکوما اوپندا در دقیقه ۷۷ گل‌های تیم آلمانی را به ثمر رساندند و بنجامین هنریخس در دقیقه ۸۱ (گل به خودی) تک گل ستاره سرخ را به ثمر رساند.

در پایان بازی‌های هفته چهارم این گروه، سیتی با ۱۲امتیاز و لایپزیش با ۹ امتیاز در فاصله دو هفته تا پایان مرحله گروهی با قرار گرفتن در رده‌های اول و دوم صعودشان را به مرحله حذفی قطعی کردند.ستاره سرخ و یانگ بویز هم با یک امتیاز و قرار گرفتن در رده سوم و چهارم، عملا شانسی برای صعود به مرحله بعد ندارند.

در گروه H، پورتو در حالی که مهدی طارمی را ۶۸ دقیقه در ترکیب داشت با ۲ گل آنتورپ بلژیک را شکست داد. اوانیلسون در دقیقه ۳۲ از روی نقطه پنالتی و په په در دقیقه ۱+۹۰ گل‌های پیروزی بخش شاگردان سرجیوکنسیسائو را به ثمر رساندند.

در این گروه، بارسا با ۹ امتیاز صدرنشین است، پورتو با ۹امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد و شاختار با ۶ امتیاز در رده سوم جا گرفته است و آنتورپ بدون امتیاز در رده آخر جای دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا