ورزشی

مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶؛ پیروزی ایران در گام نخست با درخشش زوج طلایی؛ شروع قدرتمند شاگردان قلعه‌نویی

تیم ملی فوتبال ایران کار خود در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ را با برتری چهار بر صفر مقابل هنگ‌کنگ آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۸ شب گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ کنگ رفت و صاحب برتری چهار بر صفر شد. این دیدار از هفته نخست مرحله اول مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ و از گروه E قاره آسیا برگزار شد.

قضاوت این دیدار را محمد نظمی‌نصرالدین با کمک‌های محمد بن‌خلیل و عارف بن عبدالراسید، همگی از مالزی برعهده داشتند.

آلودگی هوای تهران موجب شده استقبال چندان خوبی از بازی نشود و کمتر از چهار هزار تماشاگر مرد و زون در ورزشگاه آزادی حاضر شوند. در این بین حدود ۵۰ نفر نیز از طرفداران تیم میهمان هستند.

بازی در حالی آغاز شد که هنگ کنگ در ضد حملات بسیار خطرناک نشان می‌داد و همین امر موجب شد تا تیم ایران حملات همه جانبه‌ای نداشته باشد.

در ادامه ایران روند بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه ۱۲ پاس عالی محمد محبی به سردار آزمون رسید و او بدون معطلی با ضربه‌ای مناسب گل نخست بازی ایران را به ارمغان آورد.

سه دقیقه پس از آن پاس به بیرون و تماشایی مهدی طارمی موجب شد تا آزمون به راحتی گل دوم خود و ایران با ثبت کند.

در دقیقه ۱۷، ضربه فنی مهدی طارمی در آستانه تبدیل شدن به گل با واکنش تماشایی دروازه‌بان میهمان همراه شد.

در ادامه نیمه نخست نیز، بازی کاملا در اختیار ایران بود و شاگردان امیر قلعه‌نویی در تلاش برای زدن گل‌های دیگری بودند اما در نهایت این نیمه با برتری دو بر صفر ایران به اتمام رسید.

در دقیقه ۵۰، پاس عالی سامان قدوس به محمد محبی رسید و این بازیکن ناباورانه نتوانست گلزنی کند که این مساله تعجب و البته ناراحتی قلعه‌نویی را در برداشت.

در دقیقه ۶۳، تیم هنگ کنگ در یک ضد حمله در آستانه رسیدن به گل بود که کنعانی‌زادگان با تکلی مناسب، دروازه ایران را نجات داد.

در دقیقه ۷۴، علیرضا جهانبخش به دلیل مصدومیت و با ناراحتی زمین را ترک کرد و رضا اسدی جایگزین او شد.

در دقیقه ۷۸، آزمون در مصاف تک به تک با دروازه‌بان، توپ را به طارمی سپرد و او گلزنی کرد اما کمک داور دوم پرچم خود را بالا برد تا گل به دلیل آفساید، مردود شود.

یک دقیقه پس از ان شوت رضا اسدی به تیرک دروازه میهمان برخورد کرد.

در دقیقه ۸۷، مهدی طارمی پشت مدافعان حریف صاحب توپ شد و با ضربه‌ای آرام و فنی زننده گل سوم ایران لقب گرفت.

در دقیقه ۹۲، رامین رضائیان با ضربه آزاد تماشایی حساب کار را چهار بر صفر کرد.

در دیگر دیدار این گروه، ازبکستان در دیدار خارج از خانه مقابل ترکمنستان به پیروزی سه بر یک دست یافت.

شاگردان امیر قلعه‌نویی دومین دیدار خود در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ را روز ۳۰ آبان ماه در تاشکند و مقابل ازبکستان برگزار خواهند کرد.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، حسین کنعانی‌زادگان، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش (رضا اسدی)، محمد محبی (مهدی ترابی)، سامان قدوس (امید ابراهیمی)، مهدی طارمی (محمدجواد حسین‌نژاد) و سردار آزمون (کریم انصاری‌فرد).

ترکیب هنگ کنگ: یاپ هوانگ، اولیور گربیگ، یو وای لیم، لائو چان، وونگ وای، چان هی، چان سیو وان، سی نیشی چان، لئونگ هینگ، میشل ادبولزور، یو جوی این و جو ینگ ژی.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا