ورزشی

پیام تسلیت هاکوپ خاچریان مدیر اجرایی فیبا آسیا در پی درگذشت محمود مشحون

هاکوپ خاچریان مدیراجرایی فیبا آسیا درگذشت محمود مشحون رئیس اسبق فدراسیون را در پیامی تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، متن پیام به شرح زیر است:

با اندوهی عمیق و قلبی غمگین، درگذشت آقای محمود مشحون را صمیمانه ‌تسلیت عرض می‌نماییم. به عنوان شخصیتی برجسته در بسکتبال جهان، او تاثیر قابل توجهی بر ورزش بسکتبال از طریق نقش‌های تاثیرگذار خود به عنوان عضو هیات رئیسه فیبا آسیا و ریاست هم زمان اتحادیه بسکتبال غرب آسیا و فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران داشت و میراث ماندگاری از خود به جا گذاشت.

آقای مشحون در طول دوران تصدی خود،‌ به شکل قابل توجهی به تحول چشمگیر بسکتبال در ایران و منطقه کمک کرد. تعهد او به این ورزش الهام بخش افراد بی‌شماری بود و جامعه‌ای از بازیکنان،‌ مربیان و هواداران پرشور را در بسکتبال تشکیل داد.

در این روزهای سخت، همدردی و اندوه خود را بابت این ضایعه به شما، خانواده محترم ایشان و فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌نماییم. باشد که کمک‌های قابل توجه آقای مشحون به جهان بسکتبال به عنوان الگویی درخشان برای تمام افراد جامعه بسکتبال در آسیا باشد.

روحش قرین آرامش

با عمیق ترین همدردی

هاکوپ خاچریان

مدیراجرایی فیبا آسیا

شیخ سعود علی آل ثانی، رئیس فیبا و آندرئاس زاگلیس، دبیر کل نیز در پیام هایی ضایعه درگذشت محمود مشحون را به رئیس و دبیرکل فدراسیون تسلیت گفتند.

همچنین طبق اعلام فیبا آسیا در پی درگذشت مرحوم محمود مشحون، اسطوره بسکتبال ایران و رئیس اسبق فدراسیون بسکتبال، در تمامی مسابقات غرب آسیا به یاد آن بزرگوار یک دقیقه سکوت اعلام خواهد شد.

فیبا آسیا درباره درگذشت مشحون نیز نوشت: محمود مشحون از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ رئیس فدراسیون بسکتبال ایران بود که در دوران ریاست او، بسکتبال ایران به سه عنوان قهرمانی (۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳) در جام ملت‌های آسیا رسید.

در دوران ریاست مشحون، بسکتبال ایران پس از ۶۰ سال غیبت در المپیک، در سال ۲۰۰۸ به المپیک پکن صعود کرد و در جام جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ نیز حضور یافت.

نسل طلایی بسکتبال ایران نیز در دوران ریاست محمود مشحون ظهور کرد و ستاره‌هایی چون حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، اوشین ساهاکیان و … به بسکتبال آسیا معرفی شدند.

ریاست اتحادیه بسکتبال غرب آسیا نیز از دیگر سوابق درخشان محمود مشحون در بسکتبال آسیا بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا