اجتماعی

چتر بارندگی بر فراز کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا از بارش باران در بیشتر نقاط کشور و بارش برف در نقاط سردسیر خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۱ آذر) در مناطقی از سواحل غربی دریای خزر، شمال غرب و غرب کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: گستره بارش چهارشنبه (۲۲ آذر) نیمه‌غربی کشور را فرا می‌گیرد. پنجشنبه (۲۳ آذر) نیز در بیشتر نقاط کشور شاهد بارندگی خواهیم بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۲۴ آذر) در شمال شرق و نوار شرقی کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: شنبه (۲۵ آذر) نیز جوی پایدار در سطح کشور حاکم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: شدت بارش چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب است.

ضیاییان در ادامه گفت: از بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در نیمه‌شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید خواهد بود.

وی افزود: طی سه روز آینده دریای خزر و از چهارشنبه تا شنبه آینده خلیج فارس تنگه هرمز و غرب دریای عمان به تناوب مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ آذر) نیمه‌ابری و غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد و گاهی بارش باران با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و در ‌روز پنجشنبه (۲۳ آذر) نیمه‌ابری تا ابری و وزش باد، در بعضی ساعت‌ها بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۳۰ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا