ورزشی

دربی ۱۰۲ پایتخت؛ پرسپولیس یک – یک استقلال / گلزنی عالیشاه، پنالتی یامگا و VAR جنجالی

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در دربی ۱۰۲ پایتخت به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه حساس با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته پنجم (معوقه) از بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۶:۱۵ امروز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی تهران به میدان رفتند. این در حالی بود که لیگ برتر ۱۲ هفته را پشت سر گذاشته و قبل از شروع این دیدار شاگردان جواد نکونام از ۱۱ بازی ۲۴ امتیاز به دست آورده و صدرنشین بودند و شاگردان یحیی‌ گل‌محمدی نیز از ۱۰ بازی، ۲۰ امتیاز را کسب کرده و در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار داشتند.

با این نتیجه استقلال ۲۵ امتیازی شد و دوباره به صدر جدول بازگشت هرچند سپاهان این فرصت را دارد که با پیروزی در دیدار عقب افتاده‌اش، صدر جدول را از آبی‌ها بگیرد. پرسپولیس هم با این تساوی ۲۱ امتیازی شد. این تیم هم یک بازی معوقه دارد.

اطلاعات کلی بازی

گل‌ها: امید عالیشاه دقیقه ۷۷ (پرسپولیس)، کوین یامگا ۶ +۹۰ (استقلال)

کارت زرد: امید حامدی‌فر، روزبه چشمی و حردانی (استقلال)، ‌ سعید صادقی، امید عالیشاه (پرسپولیس)

کارت قرمز: –

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، مسعود ریگی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، ‌سروش رفیعی (محمد عمری)، مهدی ترابی (امید عالیشاه)، میلاد سرلک، دانیال اسماعیلی‌فر (وحدت حنانوف)، شهاب زاهدی (نبیل باهوی) و سعید صادقی (فرشاد فرجی).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، سعادت حردانی، روزبه چشمی، امید حامدی‌فر، آرمین سهرابیان (زبیر نیک نفس)، کوین یامگا، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور (آرمان رمضانی)، گوستاوو بلانکو، مهرداد محمدی (پیمان بابایی) و ابوالفضل جلالی.

نیمه اول:

دقیقه سوم: یک خطا از سمت راست استقلال برای آبی‌پوشان به دست آمد که مهدی‌پور توپ خطرناکی را روی دروازه فرستاد و پس از آنکه ضربه سهرابیان به سمت دروازه بیرانوند موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد اما مهرداد محمدی در آفساید قرار گرفت و موقعیت خوبی برای استقلال از دست رفت.

دقیقه هفتم: موقعیت مشابهی اینبار برای سرخپوشان رقم خورد که مهدی ترابی توپ خیلی خطرناکی را به سمت دروازه استقلال فرستاد و علی نعمتی با ضربه سر موقعیت صد در صدی گل را ایجاد کرد اما حسینی دو بار پیاپی مانع از گل شدن توپ توسط نعمتی شد؛ نعمتی ضربه دوم خود را با شوت به سمت دروازه استفلال

در این صحنه با توجه به موقعیت مشکوک ایجاد شده داور صحنه را از مانیتور VAR دید اما صحنه خطای منجر به پنالتی روی شهاب زاهدی از سوی آرمین سهرابیان پنالتی اعلام نشد.

دقیقه ۱۴: یک موقعیت بسیار خطرناک در محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد که آفساید گرفته شد.

دقیقه ۱۵: یک موقعیت خطرناک روی دروازه استقلال رقم خورد که با خطای زاهدی روی حسینی، توپ به آبی‌پوشان رسید.

دقیقه ۱۹: شوت سروش رفیعی با فاصله از بالای دروازه استقلال روانه اوت شد.

دقیقه ۲۶: حسینی سانتر خطرناک اسماعیلی‌فر را دفع کرد تا مانع از گلزنی سرخپوشان شود.

دقیقه ۲۷: دو شوت ترابی و صادقی توسط مدافعان استقلال دفع شد و راهی به سمت دروازه استقلال پیدا نکرد.

دقیقه ۳۶: در این دقیقه توپ در محوطه جریمه پرسپولیس به دست ترابی برخورد کرد که از سوی کمک داوران اتاق ویدیویی صحنه مربوطه خطا اعلام نشد.

دقیقه ۳۹: توپی از سوی حردانی به روی دروازه بیرانوند ارسال شد و استقلالی‌ها معتقد بودند که روی بلانکو از سوی کنعانی‌زادگان خطای پنالتی رخ داده است اما داور چنین اعتقادی نداشت و اعتراض استقلالی‌ها بی ثمر ماند.

دقیقه ۴۴: بلانکو در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما نتواست روی توپ سوار شود و ضربه‌ای را روانه دروازه علیرضا بیرانوند کند.

* در نیمه نخست از سوی داور مسابقه ۳ دقیقه وقت اضافه اعلام شد.

دقیقه ۴۷: در این دقیقه بیرانوند دچار یک اشتباه فاحش شد اما شانس آورد که استقلالی‌ها نتواسنتند از این موقعیت استفاده کنند. پس از آن هم یامگا سانتر خوبی را ارسال کرد اما اینبار دروازه‌بان پرسپولیس به خوبی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۸: کرنر ارسالی از سوی مهدی‌پور موقعیت بسیار خطرناکی را ایجاد کرد اما سهرابیان در موقعیت آفساید قرار داشت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: توپ ارسالی از سوی یامگا به محوطه جریمه پرسپولیس و مهرداد محمدی رسید اما این بازیکن در حالی که موقعیت خوبی برای گلزنی داشت توپ را با فاصله بیرون زد و این موقعیت برای شاگردان جواد نکونام از دست رفت.

دقیقه ۵۶: توپ ارسالی بسیار خطرناکی از سوی آرش رضاوند روی دروازه پرسپولیس ارسال شد اما مهرداد محمدی باز هم نتوانست از این فرصت استفاده کند و توپ به همان شکل در دستان علیرضا بیرانوند آرام گرفت.

دقیقه ۶۰: کرنر ارسالی از سوی مهدی‌پور با ضربه سر بلانکو همراه شد اما بیرانوند با کار سختی برای جمع کردن توپ روبرو نشد.

دقیقه ۶۱: به نظر می‌رسید حامدی‌فر روی زاهدی‌فر مرتکب خطای منجر به کارت زرد یا قرمز شده است اما داور بازی اعلام کرد که هیچ نکته‌ای در این خصوص از سوی اتاق کمک داور ویدیویی به وی اعلام نشده است و به همین دلیل نیز مسابقه دو تیم دنبال شد.

دقیقه ۷۵: در شرایطی که عالیشاه موقعیت بسیار خوبی در محوطه جریمه داشت اما اشتباه عجیبی داشت و توپ را به استقلالی‌ها پاس داد تا این فرصت از دست برود.

دقیقه ۷۷: پاس عقب خطرناک استقلالی‌ها به حسینی کار دست استقلال داد و وی به سختی توپ را دفع کرد اما با توجه به اینکه از دروازه بیرون آمده بود توپ به عالیشاه رسید و وی با ضربه نوک پا قبل از اینکه دروازه‌بان استقلال بتواند در موقعیت مناسبی قرار گیرد توپ را به سمت دروازه شوت کرد تا گل اول مسابقه به ثمر برسد.

دقیقه ۸۰: شوت خطرناک عالیشاه از کنار دروازه به بیرون رفت و در حالی که حسینی شانس فقط به توپ نگاه می‌کرد استقلال شانس آورد که توپ دیگر پرسپولیس به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۸۱: صحنه مشکوک روی پیمان بابایی به VAR رفت اما از سوی کمک داور ویدیویی پنالتی اعلام نشد. این صحنه با اعتراض نکونام و نیمکت استقلال به داور همراه شد.

نیمه دوم این دیدار با اعلام ۸ دقیقه وقت اضافه همراه شد.

دقیقه ۹۰: توپ ارسالی از سوی حردانی با ضربه سر رمضانی همراه شد و در ادامه موقعیت خوبی برای بلانکو به دست آمد که آفساید اعلام شد.

دقیقه ۲+۹۰: تکل نعمتی روی رضاوند در محوطه جریمه پرسپولیس به VAR رفت و بنیادی‌فر برای بازبینی صحنه اقدام کرد و در نهایت این صحنه پنالتی اعلام شد.

۶+ ۹۰: یامگا ضربه پنالتی را سمت چپ دروازه پرسپولیس زد و موفق شد با فریب بیرانوند گل اول استقلال را به ثمر برساند.  پس از گل استقلال جواد نکونام رو به نیمکت پرسپولیس خوشحالی کرد.

* این دیدار در دقیقه ۱۲+۹۰ به پایان رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا