بین‌المللسیاسی

آنروا: ۱۷ هزار کودک در غزه والدین خود را از دست دادند

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در پیامی در رسانه ایکس اعلام کرد ۱۷ هزار کودک در غزه والدین خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا از “الجزیره”، به گفته این آژانس، از هر شش کودک زیر دو سال در شمال غزه، یک کودک دچار سوءتغذیه شدید است.

در ادامه این پیام آمده است:این مرگ‌های وحشتناک کاملا قابل پیشگیری هستند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه شنبه به هزینه سنگین جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برای کودکان فلسطینی اشاره کرد و مدیر منطقه ای سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل «فائو» نیز اعلام کرد که کل جمعیت غزه به خاطر نبود امنیت غذایی در حالت اضطراری طبقه بندی می شوند.

با گذشت ۱۵۱ روز آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حالی که تلاش های میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان به جنایت خود ادامه داده و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه ای دیگر هستند.

رژیم صهیونیستی در کنار تجاوزهای بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی نیز اوضاع را فاجعه بار تر کرده و منابع فلسطینی امروز سه شنبه اعلام کردند که ۱۷ نوزاد فلسطینی در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه و کم آبی به شهادت رسیدند.

پیش تر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) ضمن هشدار در مورد افزایش تلفات کودکان فلسطینی در غزه اعلام کرده بود که نگرانی‌ها از مرگ کودکان در غزه به واقعیت تبدیل شد.

کاترین راسل مدیر اجرایی یونیسف با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرده بود: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا