ارمنستاناقتصادی

مشاور رئيس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه ارمنستان؛ سهم بالای مناطق آزاد در تولید و صادرات / بسته های سرمایه گذاری به فعالان اقتصادی ارمنستان ارائه می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در آیین افتتاح نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: اقتصاد جهانی درحال حرکت به سمت نظم جدیدی است که به توزیع عادلانه منافع اقتصادی بین تمامی کشورها منجر می‌شود.

به گزارش فرینا، حجت‌الله عبدالملکی افزود: نظم جدید اقتصاد جهانی نتیجه همکاری‌های زنجیروار کشورها با همدیگر است که از همسایگان شروع می‌شود و توسعه روابط افتصادی و تعاملات بین‌المللی به‌همراه دارد.

عبدالملکی با اشاره به ظرفیت بالای این مناطق در افزایش تولید و صادرات، خاطرنشان کرد: مناطق آزاد تولید محور هستند و بر مبنای اقتصاد مقاومتی شاهد حجم بالای تولیدات ایرانی هستیم که اکثریت آن‌ها از کیفیت مطلوب برخوردار است.

وی به نقش پررنگ مناطق آزاد در تولید و صادرات اشاره کرد و تاکید داشت: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه معرفی تولیدات مناطق آزاد است و در این راستا شاهد حضور قریب به ۶۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه هستیم.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معرفی ۷۰۰ بسته‌ سرمایه‌گذاری مناطق آزاد به ارزش ۱۰ میلیارد دلار را از اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه دانست و تصریح کرد: بسته‌های فوق در این نمایشگاه در اختیار فعالان اقتصادی ارمنستان قرار می‌گیرد تا در حوزه‌های مختلف شاهد افزایش روابط فی‌مابین باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا