بین‌المللسیاسی

کاخ سفید: به دنبال درگیری با ایران نیستیم؛ حملات علیه نیروهای آمریکایی باید متوقف شود

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست اما حملات به نیروهای آمریکایی باید متوقف شود.

به گزارش ایرنا، جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دیشب به وقت محلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگاران آمریکایی در پی حمله ارتش آمریکا به عراق و سوریه گفت: «ایالات متحده دنبال درگیری با ایران و در سطح گسترده‌تر در خاورمیانه نیست. اما همان‌طور که رئیس‌جمهور به صراحت گفته است، ما در دفاع از مردم خود تردید نخواهیم کرد و همه کسانی را که به آمریکایی ها اسیب می زنند در در زمان و مکانی که انتخاب می کنیم ، پاسخگو خواهیم کرد.»

این مقام ارشد کاخ سفید گفت: « پیام ما به سپاه پاسداران و دیگر شبه نظامیان این است که حملات به نیروهای آمریکایی باید متوقف شود.»

 کربی با بیان اینکه «این فقط اولین مرحله از پاسخ ماست»، تصریح کرد: آمریکا «هیچ ارتباطی با ایران از زمان حمله به پایگاه برج ۲۲» نداشته است.

پیش از این ، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا  عصر روز گذشته به وقت محلی به شبکه خبری سی ان ان آمریکا نزدیک به دموکرات ها و دولت بایدن گفت که ایالات متحده به داخل خاک ایران حمله نخواهد کرد و تنها بر اهدافی در خارج از این کشور متمرکز است. مقامات آمریکایی چند روزی است که می‌دانند که اولین حملات امشب انجام خواهد شد.

کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در ادامه گفتگوی خود با خبرنگاران افزود که آمریکا هنوز نمی داند که چه تعداد در حملات امشب به عراق و سوریه  کشته یا زخمی شده اند. او افزود: حملات از امشب آغاز شد، اما قرار نیست امشب پایان یابد.

این سخنگوی دولت بایدن پیش از این مدعی شد آمریکا  قبل از آغاز حملات در عراق دولت این کشور را مطلع کرده بود. او گفت: به سه تاسیسات در عراق و چهار تاسیسات در سوریه حمله کردیم.  (وزارت دفاع آمریکا) پنتاگون در حال انجام ارزیابی نتایج است اما معتقدیم حملات موفقیت آمیز بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا