بین‌المللسیاسی

نیروهای مسلح یمن: حملات آمریکا و انگلیس بی‌پاسخ نخواهد ماند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به حملات هوایی و موشکی بامداد یکشنبه آمریکا و انگلیس به خاک این کشور گفت که حملات متجاوزان بی‌پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش ایرنا از الجزیره، یحیی سریع گفت: متجاوزان آمریکایی و انگلیسی ۴۸ بار مناطقی در شهر صنعا و استان‌های صنعا، حدیده، صعده، بیضاء، تعز و لحج را هدف قرار دادند.

وی افزود: این‌گونه حملات مانع از این نخواهد شد که نیروها و ملت یمن از حمایت خود از فلسطینیان در برابر اشغالگری و جنایات صهیونیست‌ها دست بردارند و حملات متجاوزان بی‌پاسخ نخواهد ماند.

آمریکا و انگلیس بامداد یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: نیروهای ما به ۳۶ موضع حوثی‌ها (انصارالله) در ۱۳ نقطه در یمن حمله کردند.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی‌ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع ارتش یمن و انصارالله را آغاز کردند. این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا