بین‌المللسیاسی

سناتور آمریکایی: واشنگتن همدست اسرائیل در جنگ غزه است

برنی سندرز سناتور آمریکایی گفت که واشنگتن با تامین مالی جنگ غزه همدست رژیم صهیونیستی در این جنگ است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، برنی سندرز سناتور مستقل از ایالت ورمونت گفت: ویرانی غزه در اثر بمباران (رژیم) اسرائیل در تاریخ معاصر بی سابقه است.

وی افزود: یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از خانه‌های خود در غزه آواره شدند و نمی‌دانند فردا کجا خواهند رفت. ده‌ها هزار کودک نیز در غزه در معرض خطر گرسنگی هستند.

این سناتور آمریکایی اضافه کرد: (رژیم) اسرائیل بیش از ۲۸ هزار فلسطینی را کشته و بیش از ۶۲ هزار نفر را زخمی کرده که بیشتر آنها زن و کودک بودند و این غیرقابل باور است.

سندرز همچنین گفت: بنیامین نتانیاهو می‌گوید که عملیات نظامی را در رفح آغاز خواهد کرد و این بدان معناست که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دوباره مجبور به فرار خواهند شد.

وی افزود: ما جنگ غزه را تأمین مالی می‌کنیم بنابراین جنگ آمریکا نیز هست و ما همدس هستیم. رئیس جمهور جو بایدن می‌گوید آنچه در غزه اتفاق می‌افتد باید متوقف شود، پس چرا ما قوانینی را در نظر می‌گیریم که میلیاردها دلار را در اختیار ماشین جنگی (رژیم) اسرائیل قرار دهد؟

این سناتور آمریکایی اضافه کرد: نمی‌توان ۲ میلیون نفر در غزه را به دلیل اتهامات علیه کارکنان آنروا گرسنه نگهداشت.

پیش تر سخنگوی آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرده بود که با توجه به کمک‌های مالی کنونی، تا پایان ماه جاری (فوریه) عملیات امدادرسانی این نهاد متوقف خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا