بین‌الملل

حماس: استعفای مقام سازمان ملل نقش قدرت‌ها در کشتار ملت فلسطین را افشا کرد

جنبش حماس اعلام کرد که کناره گیری مدیر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، همکاری و همراهی قدرت های بین المللی را در کشتار ملت فلسطین افشا کرد.

به گزارش ایرنا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز چهارشنبه در بیانیه ای افزود: کناره گیری کریگ مخیبر مدیر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در اعتراض به حمایت و پشتیبانی آمریکا و کشورهای غربی از رژیم تروریستی صهیونیستی در تجاوز نوار غزه و ناکامی در پایان دادن به کشتار و قتل عام غیرنظامیان بی گناه، نشانه میزان همکاری این کشورها با اشغالگران در این جنایت ها و نقض آشکار همه قوانین بین المللی است.

حماس اضافه کرد: ما از کشورها و سازمان های بین المللی دارای وجدان بیدار می خواهیم که از محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی فراتررفته و برای نجات ارزش های انسانی و عدالت و حق ملت ها در آزادی و سربلندی و تعیین سرنوشت موضع قاطع تاریخی خود را علیه اشغالگران و جنایت های آن ها اتخاذ و از این طریق از صلح و امنیت جهانی حفاظت کنند.

کریگ مخیبر مدیر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل سه شنبه در اعتراض به جنایت های رژیم صهیونیستی و ناتوانی سازمان ملل در دفاع از غیرنظامیان از سمت خود کناره گیری کرد.

کریگ مخیبر، مدیر دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر نیویورک، در نامه استعفای خود نوشته است “به طوز دردناکی” مشخص شده است که سازمان ملل در انجام وظیفه خود در توجه به الزامات جلوگیری از خشونت‌های جمعی، حفاظت از آسیب‌پذیران و پاسخگو کردن عاملان کوتاهی کرده است”.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا