بین‌المللسیاسی

بورل: ویرانی‌های غزه حتی بیشتر از آلمان در طول جنگ جهانی دوم است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به گسترش اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، گفت که دستیابی به «راه‌حل دو کشوری» بسیار دشوارتر شده است.

به گزارش ایسنا، جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ویرانی‌های عظیم ناشی از حملات اسرائیل به نوار غزه را با ویرانی شهرهای آلمان در طول جنگ جهانی دوم مقایسه کرد و گفت که می‌تواند حتی از این هم بیشتر باشد.

به گزارش آناتولی، وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «کمپین بمباران علیه فلسطین در حال حاضر “یکی از شدیدترین حملات در تاریخ” بوده است.»

بورل همچنین سطح تخریب شهرهای فلسطین را به‌عنوان «قابل‌مقایسه، حتی بیشتر، با سطوح تخریب شهرهای آلمان در طول جنگ جهانی دوم» محکوم کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی که در آن حداقل ۲۷۱ نفر در حملاتی که توسط سربازان و شهرک‌نشینان اسرائیلی از ۷ اکتبر انجام شده، کشته شده‌اند، ابراز امیدواری کرد که اروپا برای «پایان‌دادن به خشونت علیه فلسطینیان در مناطق اشغالی» گام بردارد.

او نسبت به افزایش اخیر خشونت‌ها در این مناطق هشدار داد که اجازه گسترش اشغالگری رژیم صهیونیستی را می‌دهد که اکنون «چهار برابر بیشتر از ۳۰ سال پیش، زمانی که قراردادهای اسلو امضا شد»، هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا