ارمنستانایرانسیاسی

امیرعبداللهیان در دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان: روابط تهران-ایروان در مسیر درستی است

وزیر امور خارجه کشورمان امروز چهارشنبه در ایروان با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرده و اظهار کرد که روابط ۲ کشور در مسیر درستی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان در دیدار حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ایروان ضمن ابراز خرسندی از تعاملات و دیدارهای مشترک ۲ کشور در سطوح بالا، گفت که این امر برای «توسعه مضاعف روابط دوجانبه و فهم بهتر از روابط و سیاست‌های خارجی کلی» کشورها مهم است.

پاشینیان با بیان اینکه تهران و ایروان به صورت منظم درباره دستور کار دوجانبه خود گفت‌وگو می‌کنند، گفت: از اینکه یک فضای صادقانه و کارآمد در این گفت‌وگوها شکل گرفته، خوشحالم.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن انتقال تبریک گرم سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران به مناسبت سال جدید میلادی، به پاشینیان گفت: ما امروز در ارمنستان هستیم تا بار دیگر توجه و اهمیتی که روابط دوجانبه برای ما دارد را نشان دهیم.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ارزیابی ما این است که هر ۲ کشور در مسیر درستی قرار دارند. ما شاهد توسعه روابط در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و بشردوستانه بوده و در عین حال برای تعمیق روابط می‌کوشیم.

طرفین در این دیدار درباره تعدادی از مسائل موجود در دستور کار دوجانبه ایران و ارمنستان پرداختند؛ خصوصاً تقویت ارتباطات تجاری و اقتصادی و همچنین پرژه‌های زیرساخت که تا کنون اجرا شده یا در آینده نزدیک اجرا خواهند شد.

طرفین همچنین درباره مسائلی از جمله رفع انسداد راه‌های ارتباطی منطقه بر اساس اصل تمامیت ارضی و حق حاکمیت گفت‌وگو کرده و به پروژه «چهارراه صلح» دولت ارمنستان پرداختند. وزیر خارجه ایران در این دیدار بر حمایت ایران از روند رفع انسداد راه‌های ارتباطی بر اساس اصول ذکر شده حمایت کرد، مخصوصاً پروژه چهارراه صلح.

نخست‌وزیر ارمنستان پیش‌تر با رونمایی از طرح چهار راه صلح، گفته بود که مفهوم کلیدی این پروژه توسعه ارتباطات ارمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ایران از طریق بازسازی، ساخت و راه‌اندازی جاده‌ها، راه‌آهن، خطوط لوله، کابل‌ها و خطوط انتقال است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا