ایرانسیاسی

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام واقلیت‌های دینی مذهبی: جهان نیازمند همدلی مضاعف و تحکیم پیوندهای دوستی میان تمام ادیان توحیدی است

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام واقلیت‌های دینی مذهبی، در پیام تبریک میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی نوشت: جهان امروز، نیازمند همدلی مضاعف و تحکیم پیوندهای دوستی میان تمام ادیان توحیدی است.

به گزارش ایرنا، عبدالسلام کریمی مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام واقلیت‌های دینی مذهبی، میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح (ع)، و همچنین آغاز سال نو میلادی را به همۀ پیروان این دین الهی، تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح (ع)، پیام‌آور صلح و دوستی و همچنین آغاز سال نو میلادی را به همۀ پیروان آن حضرت، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم. متأسفانه امروز شاهد فاجعه قومی ـ مذهبی در غزه هستیم که حاصل خشونت بشر است و این در حالیست که روح و جان این ادیان توحیدی با جنگ، جنایت و خشونت مخالفت دارد.

همه ادیان توحیدی آمده‌اند تا مقابل فساد و کج اندیشی، ظلم و بی‌عدالتی، افراط و خشونت‌ طلبی بایستند. حضرت عسیی مسیح، الگوی محبت و مهر الهی هستند که همواره بشریت را به عدالت، صلح و آزادگی توصیه می‌نمودند.

جهان امروز، نیازمند همدلی مضاعف و تحکیم پیوندهای دوستی میان تمام ادیان توحیدی است. امروز وظیفه اصلی علما و نخبگان همه ادیان توحیدی جهان چون زرتشت، یهودیت، صابئین، مسیحیت و اسلام آن است که از ترویج خشونت جلوگیری کنند. این حقیقت وجود دارد که روحانیون، دانشمندان و فرهیختگان عالم می‌توانند با همبستگی و انسجام خود در مقابله با خشونت، امید را به جهان بشری باز گردانند.

چه زیباست که در سال جدید میلادی عداوت و کینه‌ها را از یاد ببریم و نامهربانی و خشونت را از درون خود و جامعه بزداییم و عدالت، صلح و آزادی را که پیام همه ادیان آسمانی است، برای مردم و جهانیان به ارمغان آوریم.

اینجانب ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای تمام مسیحیان (ارامنه، آشوریان و کلدانیان) و همه ایرانیان شادی و بهروزی همراه با موفقیت آرزو دارم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا