ایرانسیاسی

رئیس سازمان اورژانس کشور مطرح کرد: علت تغییر آمار شهدای حادثه تروریستی کرمان/ ۸۴ نفر آخرین آمار شهدا

رئیس سازمان اورژانس کشور در توضیح علت اشتباه در شمارش تعداد شهدای حادثه تروریستی کرمان، توضیح داد: چون اجساد متلاشی بودند حتی در یک کاور جسد، دو نمونه پا داشتیم و این را دو نفر شمارش کردند؛ سپس زمانی که اجساد کنار هم در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت، آنها شناسایی را به درستی اعلام کردند که ۸۴ نفر در این حادثه شهید شده‌اند.

به گزارش ایسنا، جعفر میعادفر، گفت: اقدامات بسیار مناسبی در حوزه بهداشت، درمان و اورژانس پس از حادثه تروریستی کرمان انجام شده است.

به گفته وی آخرین تعداد مصدومین این حادثه که در ۱۲ بیمارستان کرمان بستری هستند ۱۹۵ بیمار است که ۱۴۹ بیمار در بخش‌ها اقدامات درمانی اصلی برایشان انجام شده است و در حال ادامه درمان هستند که به زودی مرخص می شوند.

وی افزود: تعداد ۴۶ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که بخشی از این افراد اعمال جراحی متفاوتی انجام داده‌اند و می‌بایست یک تا دو روز در این بخش‌ها بستری باشند تا حال عمومی آنها بهتر شود. تعدادی از افراد نیز وضعیت خیلی خوبی ندارند که در تلاش هستیم خدمات خوبی به آنها ارائه دهیم.

وی درخصوص تعداد آمار شهدای این حادثه تروریستی، توضیح داد: آمارهای متعددی داشتیم و تا ۱۰۳ مورد هم اعلام شد؛ درواقع اقدام به جمع‌آوری اجساد درحوزه فعالیت ما نیست اما انقدر صحنه بد بود که با تمام امکانات سعی کردیم شهدا و مجروحین را پیدا کرده و به مراکز مختلف انتقال دهیم که در این روند برخی دوبار شمرده شدند و برخی از یک بیمارستان به بیمارستان دیگری انقال یافتند و این سبب شد آمار متفاوت شود.

او تاکید کرد: چون اجساد متلاشی بودند حتی در یک کاور جسد، دو نمونه پا داشتیم و این را دو نفر شمارش کردند؛ سپس زمانی که اجساد کنار هم در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت، آنها شناسایی را به درستی اعلام کردند که ۸۴ نفر در این حادثه شهید شده‌اند.

به گفته وی برخی از شهدا متلاشی شده و قابل شناسایی نبوده و مجهول الهویه هستند که باید از طریق روش‌های مختلف پزشکی قانونی شناسایی شوند.

میعادفر که در یک برنامه تلوزیونی صحبت میکرد، درخاتمه تاکید کرد: علاوه بر پزشکان فعال، شب گذشته ۲ اکیپ هم از تهران و یک اکیپ هم از شیراز برای کمک اعزام شدند و اقدامات درمانی درحال انجام است. شب گذشته نیز تا ساعت ۳ بامداد به همراه وزیر بهداشت از تمام بیمارستان‌های کرمان بازدید کردیم و روند اقدامات درمانی را پیگیری کردیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا