ورزشی

با اعلام رئیس کمیته داوران: برگزاری دربی با VAR و داور زن

خداداد افشاریان اعلام کرد که دیدار دربی پایتخت با فناوری کمک داور ویدئویی و یک داور زن برگزار خواهد شد.

به گزارش “ورزش سه”، طی روزهای اخیر بحث و گمانه زنی در خصوص برگزاری شهرآورد پایتخت میان استقلال و پرسپولیس با استفاده از فناوری کمک داور ویدئویی مطرح شده بود. با توجه به اینکه دربی رفت با VAR به انجام رسید، برگزاری مسابقه برگشت نیز با این فناوری دور از ذهن نبود اما موضوع جالب توجه در این خصوص، حضور یک داور زن در تیم داوری بود.

روز گذشته بود که عنوان شد دو داور زن به نام‌های مهسا قربانی و مهناز ذکایی نیز لایسنس اتاق VAR را دریافت کرده‌اند و چنانچه کمیته داوران صلاح بداند، آنها می‌توانند در دربی پایتخت حضور پیدا کرده و این بازی را به عنوان کمک داور ویدئویی قضاوت کنند.

حالا امروز و در حاشیه حضور مسئولین فدراسیون در مرکز ملی به مناسبت روز درختکاری، رئیس کمیته داوران هر دو خبر بالا را تأیید کرد. خداداد افشاریان در جمع خبرنگاران گفت: بدون شک ما دربی را با فناوری کمک داور ویدئویی برگزار خواهیم کرد و یکی از داوران حاضر در اتاق وی ای آر نیز خانم مهسا قربانی خواهد بود و به ما کمک خواهد کرد.

رئیس کمیته داوران ادامه داد: از آنجایی هفته بعد دو مسابقه حساس دیگر نیز برگزار می‌شود، از اعلام نام داوران خودداری می‌کنیم ولی تیم داوری تقریبا نهایی شده است و با آنها به سمت شهرآورد می‌آوریم. فعلا فقط نام خانم مهسا قربانی را اعلام می‌کنیم.

او در مورد اینکه آیا انتخاب خانم قربانی اجبار فیفا بوده است، گفت: نخیر اصلا. خانم قربانی لایسنس اتاق VAR دارد. ما هم برای اینکه به جامعه داوری زنان کمک کنیم و ایشان نیز یک داور بزرگی است، در این بازی از ایشان استفاده می‌کنیم و بیشتر می‌تواند به ما کمک کند.

وی در مورد اینکه انتظار می‌رفت در مسابقات حساس مانند تقابل استقلال و سپاهان نیز از VAR استفاده شود، گفت: بعد از دربی نیز که حساسیت بازی‌ها بیشتر خواهد شد، چند مسابقه دیگر را نیز با استفاده از VAR برگزار خواهیم کرد. با توجه به اینکه VAR در کشور تعبیه شده، هر جایی که گیر کردیم و نیاز باشد، شاید بتوانیم در چند مسابقه از فناوری کمک داور ویدیویی استفاده کنیم.

زمانیکه خبرنگاران در تلاش بودند که نام داور شهرآورد پایتخت را از زیر زبان افشاریان بکشند، او گفت: داوری که در دربی قضاوت می‌کند، لایسنس دارد. شما تا فردا هم از من بپرسید، هیچ جوابی دریافت نمی‌کنید. من فقط می‌گویم که خانم مهسا قربانی در این مسابقه حضور خواهد داشت.

لازم به ذکر است که دربی پایتخت میان استقلال و پرسپولیس قرار است که روز چهارشنبه ۲۳ اسفند و از ساعت ۲۰ در استادیوم آزادی برگزار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا