ورزشی

لیگ قهرمانان آسیا؛ شکست پرسپولیس مقابل رونالدو و دوستان؛ مُزد تَرس!

دیدار حساس پرسپولیس و النصر از هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا با برتری دو بر صفر نماینده عربستان به اتمام رسید.

به گزارش ایرنا؛ دیدار حساس تیم‌های پرسپولیس ایران و النصر عربستان از گروه E لیگ قهرمانان آسیا و در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی برگزار شد که با شکست دو بر صفر شاگردان یحیی گل‌محمدی به اتمام رسید.

قضاوت این دیدار را ایلگیز تانتاشف با کمک‌های آندره‌ ساپینکو و تیمور گینیولین؛ همگی از ازبکستان برعهده داشتند. در این دیدار برای اولین مرتبه در ایران، از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده شد.

حضور النصر با ستاره‌هایی چون رونالدو، سادیو مانه، اوتاویو، بروزوویچ و لاپورت بر حساسیت‌های این بازی افزوده بود.

بازی در حالی آغاز شد که شرایط نامناسب زمین چمن ورزشگاه آزادی، کار را برای هر دو تیم سخت کار کرده بود. همین شرایط موجب شد تا مهدی ترابی در دقیقه پنجم مصدوم شود و جای خود را به شهاب زاهدی بدهد.

در این دیدار، النصر با حفظ توپ و ارسال از جناحین درپی ایجاد خطر بود و پرسپولیس نیز با اندیشه‌های گل‌محمدی با روشی بیش از حد محتاط و بازی مملو از ترس، کار را دنبال کرد.

در دقیقه هجدهم میلاد سرلک که توپ را با دست گرفت، نخستین اخطار بازی را دریافت کرد.

در دقیقه بیستم، بهترین موقعیت گلزنی ایجاد شد که ضربه رونالدو را علیرضا بیرانوند مهار کرد.

در ادامه، تسلط میهمان بر روند بازی بیشتر شد و بازیکنان پرسپولیس تنها در اندیشه محافظت از دروازه خودی بودند.

در دقیقه ۳۴ و در یک ضد حمله پرسپولیس صاحب موقعیت شد که پاس عجیب شهاب زاهدی، این فرصت را بی‌ثمر گذاشت. دو دقیقه پس از آن النصر توسط اوتاویو به گل رسید که به‌دلیل آفساید، مردود شد.

حرکات ترکیبی، اوتاویو، سادیو مانه و رونالدو در نیمه نخست، چند مرتبه دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه کرد.

در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست، بروزوویچ هافبک مطرح النصر به دلیل خطا روی وحید امیری، کارت زرد گرفت.

نیمه دوم نیز با میدان‌داری بازیکنان النصر آغاز شد و پرسپولیسی‌ها نیز چاره‌ای به غیر از اتخاذ روش تدافعی نداشتند.

در دقیقه ۵۰، میلاد سرلک با خطای بی‌مورد روی رونالدو دومین کارت زرد خود را دریافت کرد و اخراج شد.

سپس نوبت به مسعود ریگی رسید تا به دلیل خطای واضح، با کارت زرد جریمه شود.

در دقیقه ۶۰ ارسال سعید صادقی موجب شد پرسپولیس در موقعیت عالی گلزنی قرار بگیرد اما ضربه سر شهاب زاهدی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۲ کار تیمی بازیکنان النصر و پاس بروزوویچ موجب شد تا ضربه عبدالرحمن غریب پس از برخورد به اسماعیلی‌فر درون دروازه پرسپولیس جای گرفته و گل نخست بازی ثبت شود.

در دقیقه ۷۳ حرکت بازیکنان النصر از جناح چپ با ضربه مهار نشدنی محمد قاسم قربان تکمیل شد تا نماینده عربستان به گل دوم برسد.

در دقیقه ۹۰ و در صحنه‌ای مشکوک به پنالتی، یاسین سلمانی با تکل لاپورت سرنگون شد که پس از استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی، پنالتی اعلام نشد.

در ثانیه‌های پایانی، وحید امیری نیز مصدوم شد و به دلیل اینکه تعویض‌های پرسپولیس تمام شده بود، سرخ‌پوشان با ۹ نفر به کار ادامه دادند.

در نهایت پرسپولیس در دیداری که بیش از اندازه با ترس وارد میدان شد و بازی را ادامه داد، دو بر صفر مقابل حریف پرستاره‌اش شکست خورد.

بازی بعدی پرسپولیس، دهم مهر ماه مقابل الدحیل قطر و در دوحه خواهد بود.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی(سروش رفیعی)، مسعود ریگی(سینا اسدبیگی)، میلاد سرلک، مهدی ترابی(شهاب زاهدی، یاسین سلمانی)، سعید صادقی، محمد عمری(امید عالیشاه) و وحید امیری

ترکیب النصر: نواف العقیدی، سلطان الغنام(بوشال)، عبدالله العمری، ایمریک لاپورت، محمد قاسم، عبدالله الخیبری، اوتاویو، مارسلو بروزوویچ(ناجی)، عبدالرحمان غریب، سادیو مانه(خلید الغنام) و کریستیانو رونالدو(مشاری)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا